Islamiści z Londynu domagają się kalifatu

Około tysiąca muzułmanów, w tym kobiet w islamskich ubiorach, zebrało się pod syryjską ambasadą w Londynie. Protestujący chcą ukarania prezydenta Asada oraz USA, oraz żądają wprowadzenia kalifatu, który ich zdaniem jest jedynym systemem gwarantującym porządek.

foto: twitter.com/Yasm1nK
foto: twitter.com/Yasm1nK

Początkowo manifestacja miała charakter głównie antyamerykański i antysyryjski, skupiając się na odpowiedzialności CIA i Baszara al Asada za działania w Syrii. Wkrótce jednak protestujący ujawnili swoje prawdziwe zamiary. Pojawiły się liczne okrzyki „Allah Akbar” oraz wezwania do utworzenia kalifatu. Wśród zgromadzonych obecni byli przedstawiciele radykalnych organizacji muzułmańskich, jak np. CAGE, która zasłynęła między innymi pochwałami pod adresem mężczyzny, który ścinał głowy w imię ISIS, Jihadi Johna. Jeden z działaczy CAGE określił tego brutalnego mordercę jako „pięknego, dobrego człowieka”.

W imieniu CAGE przemawiał pod ambasadą szef grupy, Asim Qureshi. Pojawili się także członkowie Hizb ut-Tahrir Britain, organizacji wzywającej do wprowadzenia kalifatu. Mieli ze sobą najprawdopodobniej flagę Państwa Islamskiego. – Potrzebujemy kalifa, który posprząta ulice, zmiażdży armie – krzyczał Moazzam Begg z CAGE, nawołując do światowej dominacji islamu. Większość manifestantów to muzułmanie z Londynu i okolic, uczęszczający do miejscowych meczetów.

MGOT/dailymail.co.uk, express.co.uk

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.