„Ja, antydemokrata, wiem o demokracji więcej niż jej rzekomi obrońcy”

KałekMaciej Kałek, prawicowy publicysta oraz administrator blokowanego przez Facebooka „Blogu Narodowego Katola” odniósł się do zwolenników Komitetu Obrony Demokracji. Zauważa istotne różnice między działaniami oraz słowami ugrupowań przez ostatnie osiem lat i podkreśla słabość tzw. opozycji totalnej.

– Może wiecie, a może nie wiecie, protestowałem i pomagałem organizować protesty z różnych powodów. Co roku jeździłem do niedawna na MN. Protestowałem przeciwko ustawie 1066. Protestowałem przy wprowadzaniu w życie CETA, protestowałem też przeciwko wielu innym rzeczom, których nie da się nawet zliczyć. Jak wiecie, znam swoich znajomych. Moi znajomi też mnie znają. Wiecie, że PiSu nie popieram, ale też wiecie, że jestem antypartyjny i apartyjny. Nie jestem nawet demokratą. I wielu moich kumpli i znajomych też demokratami nie jest. Ci straszni kibole, naziole, faszole, katole – jedni demokrację popierają, inni nie – pisze Maciej Kałek na Facebooku.

– Zauważam jednak pewien dysonans między protestami przez 8 lat rządów PO, a dzisiejszą „opozycją” – Wami. Przez 8 lat jak mantrę powtarzaliście w naszych rozmowach, że „polityka Was nie interesuje”. O protestujących na MN mówiliście „kibole, naziole” i chcieliście nas – bo i mnie – pałować. Gdy smutni panowie najechali dom chłopaka od Antykomor – twierdziliście, że to usprawiedliwione, bo „to demokratycznie wybrany prezydent, szacunek się należy”. Gdzie wy wtedy byliście? Gdzie były teletubisie z protestów „studentów”, mający ponad 50 lat? Czemu wtedy Amber Gold, 1066, sprzedawanie polskich lasów was „nie obchodziło”, a teraz nagle obchodzi Was nawet to, czy Kaczyński postawił przecinek w zdaniu, czy też kropkę? Gdzie byliście? Co robiliście? Powiedzieć Wam? Przypomnieć? Śmialiście się z protestujących. Powtarzaliście jak zombie „nikt do niczego nie zmusza, to wolny kraj, demokracja!” – pisze publicysta.

Następnie zauważa, że rzekomi „obrońcy demokracji” wiedzą o niej mniej, niż środowiska antydemokratyczne. – Co się zmieniło? Odszedł jeden obóz władzy lobbujący za pewnymi rzeczami i przyszedł kolejny, legalnie wybrany obóz władzy, który lobbuje za swoimi. Można ich krytykować, tak, jak my krytykowaliśmy PO dawniej. Ale wiecie co? Wstyd mi, że ja – jako osoba nie będąca demokratą – wiem o demokracji więcej, niż Wy, jej rzekomi obrońcy. My się nie barykadowaliśmy w Sejmie. Nie nachodziliśmy prywatnych domów polityków. Nie życzyliśmy aborcjonistom aborcji, tak, jak oni życzą nam chorych dzieci. I nie nazywaliśmy tamtej władzy „niedemokratycznej”, bo ona była kwintesencją głupoty demokracji – pisze Maciej Kałek.

„Narodowy Katol” zwraca też uwagę na inne podejście obecnej władzy do przeciwników. – Jednakże jest też różnica między podejściem tamtej władzy i tej do protestujących. My byliśmy bici i gazowani przez policję. Legalne zgromadzenia były rozwiązywane w połowie, by wywołać chaos. Zatrzymywano nasze autobusy i trzepano nas ze wszystkiego, przedłużano, bylebyśmy nie dotarli na czas na manifestację. Banery prolife były zabierane i potem… oddawane. Za falangę były represje i kradzież – tak, kradzież – mienia przez policję. Przecież o tym wiecie, znajomi KODowcy, mówiłem Wam o tym na bieżąco, z pierwszej ręki – przypomina Maciej Kałek. – Wam natomiast dziś się nic takiego nie dzieje, choć drzecie się o totalitaryzmie i zamordyzmie. Kto z Was dostał pałą po udach? Kto poszedł siedzieć? Kogo skopał policjant na ziemi? Kto z was przez tydzień chrząkał po gazie, którego białe kaski użyły na tłumie? Gdzie te wizyty smutnych Panów o 6 rano? Nie ma? Nic? Null? – pyta.

Swój wpis kończy dość stanowczo. – Ludzie, to się robi coraz bardziej po…one. Naprawdę tego nie widzicie? – stwierdza Maciej Kałek [cenz. red.].

CWIK

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.