Jacek M. oskarżony o nawoływanie do nienawiści

Twitter.com

Były ksiądz, Jacek M. został oskarżony przez wrocławską prokuraturę o publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic wyznaniowych i narodowościowych. Chodzi o hasła podczas manifestacji na wrocławskim rynku w zeszłym roku.

Śledczy stwierdzają, że 11 listopada podczas przemówienia wygłoszonego na VI Marszu Patriotów na wrocławskim Rynku, Jacek M. nawoływał do nienawiści wobec Żydów i Ukraińców. – M. (…) pod pozorem krzewienia postaw patriotycznych, publicznie nawoływał do nienawiści na tle różnic wyznaniowych i narodowościowych wobec osób narodowości żydowskiej i ukraińskiej. Używał określeń mających na celu wzbudzenie u uczestników zgromadzenia uczucia pogardy, silnej niechęci, złości, braku akceptacji i wrogości do tych osób – podaje Magdalena Klaus, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Jacek m. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2.

gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Pozostaw swój komentarz

kontrrewolucjanet

Nawet nie wiemy, że u nas byłeś :(

Wyłącz proszę swojego adblocka i dodaj nas do zaufanych stron. Nie wyświetlimy Ci żadnego wyskakującego okienka poza tym, które widzisz