Jakubiak i Liroy-Marzec odchodzą z Konfederacji

Centryści po kilku próbach bycia liderami oraz rozbijaniu jedności Konfederacji, opuścili ją. Posłowie Marek Jakubiak i Piotr Liroy-Marzec zapowiadają utworzenie nowego centrowego ugrupowania.

Marek Jakubiak, Piotr Liroy-Marzec i Maciej Maciejowski/fot. ilustracyjne/fot. Facebook Marek Jakubiak

– Nie podjęliśmy propozycji przystąpienia do partii Konfederacja, która została zarejestrowana tylko przez niektórych członków. Do tej pory nie uzyskaliśmy od naszych kolegów w pełnej dokumentacji rejestracyjnej czy członkowskiej – powiedział Artur Zawisza.

– Z federacji zrobiła się Konfederacja. Wzięliśmy pomocniczo udział w wyborach do europarlamentu i niestety część Konfederacji nie odniosła sukcesu – powiedział poseł Jakubiak. Dodał potem, że jego zdaniem „Konfederacja nie udźwignęła własnego sukcesu”.

– Prawdę mówiąc, przegraliśmy z zakusami różnych ludzi, którzy mieli ochoty na stanowiska, którzy mieli olbrzymie ambicje personalne – wtrącił Liroy-Marzec.

Założyciel naszego portalu Dominik Cwikła przypomniał, że niedawno ocenił na łamach portalu „Najwyższego Czasu!”, że jest to jedna z najbardziej prawdopodobnych opcji. – Teraz pytanie, czy zostaną przyjęci przez system, czy zostaną uznani za zbyt mało wartościowych dla socjalistów? A może określą ich jako „ruską agenturę” odsyłając ostatecznie w niebyt? – napisał na Twitterze.

Zasugerował też, że ugrupowanie to może prowadzić rozmowy koalicyjne ze środowiskiem Marka Jurka, które niedawno przeprowadziło w swoich szeregach czystkę. – O co zakład, że wkrótce usłyszymy o planach koalicji jurkowców z Federacją i Skutecznymi? – pyta Cwikła.

nczas.com, medianarodowe.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.