Jan Pietrzak broni narodowców i krytykuje antykatolickich demagogów (WIDEO)

Jan Pietrzak, twórca przeboju lat 80-tych „Żeby Polska była Polską”, bronił narodowców przed ostatnimi atakami. Skrytykował też antyklerykalizm widoczny wśród polityków.

– Jak napisałem „Żeby Polska, była Polską” i stała się ona popularną pieśnią za sprawą Solidarności w latach 80-tych, to natychmiast Moskiewska Prawda napisała, że faszyzm w Polsce podnosi głowę – powiedział na wstępie Jan Pietrzak.

Popularny satyryk wziął w obronę narodowców wskazując, że trzeba się zając antynarodowcami, którzy nienawidzą Polskę – Młodzież ma prawo być narodowa, bo ja narodowców popieram. Nie popieram tylko antynarodowców. Polacy muszą zwracać uwagę na antynarodowców. Na ludzi, którzy nienawidzą Polski – dodał.

Skrytykował także w mocnych słowach postać Leszka Jażdżewskiego, który dał antykatolickie przemówienie na Uniwersytecie Warszawskim przy okazji wystąpienia Donalda Tuska – Ostatnio ujawnił się jakiś Jażdżewski. Co to za mentalność?! – mówił z oburzeniem satyryk. – Przecież on ubliżał polskiej wierze, w której Polska się wychowywała, wykształciła pokolenia – zaznaczył.

Wskazał, że polskie społeczeństwo i państwo powinno się zająć antynarodowcami – To nimi trzeba się zajmować, a nie narodowcami, którzy być może popełniają pomyłki, ale kochają swój naród. A to przecież, jest zaleta, a nie wada, prawda? – skwitował Jan Pietrzak.

medianarodowe.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.