Japończycy zbudują okręty dla Indii

Rząd indyjski miał zaproponować Japonii skonstruowanie dla jego kraju sześciu okrętów podwodnych. Inwestycja ma wynosić ok. 9 mld USD.

Okręty podwodne mają mieć napęd spalinowo-elektryczny. Propozycja pojawiła się przez stałe zacieśnianie relacji między rządem w New Delhi i Tokio. Premierzy obu krajów, wywodzący się z partii nacjonalistycznych, współpracują ze sobą, starając się poszerzyć zakres współpracy regionalnej. Pierwsze okręty mają wyjść za osiem lat.

W Japonii został unieważniony zakaz dotyczący zakazu handlu bronią na rynkach zagranicznych. Kraj ten chce konkurować z głównymi producentami łodzi podwodnych (Francja, Wielka Brytania, Rosja). Obecnie jest omawiany kontrakt ws. sprzedaży japońskich samolotów firmy amfibia Shin Maywa US-2i.

Uzbrajanie Indii przez Japonię nie podoba się z kolei Chinom. Już od wielu lat istnieje pomiędzy tymi krajami konflikt, z którego dochodzi czasem do napięć w strefie przygranicznej. Zarówno Indie jak i Chiny roszczą sobie prawa m. in. do Kaszmiru. Z kolei Chiny i Japonia mają konflikt o tereny morskie.

AMMO/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.