„Jerusalem Post” szczuje Trumpa na Polskę. Pojawia się też wątek roszczeń

Na portalu izraelskiego „Jerusalem Post”, ukazał się artykuł, w którym Ira Forman, były wysłannik Departamentu Stanu USA do spraw wykrywania i zwalczania antysemityzmu przekonuje, że Polska ma problem zarówno z autorytaryzmem jak i z antysemityzmem.

– Nie ma lepszej ilustracji relacji między rosnącym autorytaryzmem a antysemityzmem niż niedawna kampania prezydencka w Polsce – czytamy na stronie.

Według izraelskiej gazety, udana kampania prezydencka Andrzeja Dudy w dużej mierze opierała się na atakach społeczności LGBT, a także antysemityzmie. „Jerusalem Post” pisze, że partia rządząca w walce o reelekcję urzędującego prezydenta użyła sloganu „LGBT to nie ludzie”.

Ira Forman pisze także o kwestii żydowskich roszczeń i nawiązuje do słów szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Zacytowała m.in. jego wywiad dla Radia Maryja.

– Skorzystał z okazji, by przeprowadzić atak na kandydata opozycji Trzaskowskiego za jedynie rozważenie zwrotu mienia żydowskiego. Stwierdził, że „tylko ktoś bez polskiej duszy, polskiego serca i polskiego umysłu może coś takiego powiedzieć” – przekonuje.

Forman skrytykowała także zakłamaną TVP, która w swoich programach – nazwanych „informacyjnymi” – także poruszała sprawę żydowskich roszczeń.

– Co można zrobić, by zniechęcić niedoszłych „autorytarystów” do podsycania nienawiści dla politycznych korzyści? – pyta Forman. Jej zdaniem, jedyną osobą, która może mieć istotny wpływ na polskich rządzących jest prezydent USA Donald Trump. 

– Polski rząd liczy na wsparcie Stanów Zjednoczonych w wielu kwestiach (…). Administracja Trumpa ma więc możliwość, aby chronić mniejszości w takich miejscach jak Polska – sugeruje.

medianarodowe.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.