„Jeśli głosujesz bez odpowiedniego przygotowania i wiedzy, jesteś nieodpowiedzialny”. Apel o niegłosowanie do osób, które nie mają pojęcia o sprawach, których dotyczą wybory

Pojawia się coraz więcej głosów zachęcających, by osoby nieznające się na polityce oraz nierozumiejące, o co chodzi a jedynie sugerujące się propagandą, nie brały udziału w wyborach. Stowarzyszenie KoLiber i Fundacja Ratio et Dignitas podkreślają, że udział w wyborach NIE JEST obowiązkiem.

Ratio et Dignitas podkreśla, że „fetyszyzacja wysokiej frekwencji nie ma żadnego racjonalnego uzasadnienia z punktu widzenia dobrego doboru władz”.

– Dlatego wszystkich, którzy nie interesują się na co dzień polityką, a wiedzę o niej biorą z memów, nakładek na profilowe i stronniczych mediów, zachęcamy do tego by nie głosowali – zaznaczono.

Z kolei Stowarzyszenie KoLiber wprost apeluje: Nie znasz się na polityce? Nie głosuj!

– Maciej Antczak, KoLiber Kalisz: Zewsząd jesteśmy bombardowani profrekwencyjnymi akcjami, które stosują szantaż moralny: „musisz iść na wybory, inaczej nie będziesz dobrym obywatelem”. To nieprawda. Jeśli wybierasz prezydenta kraju na następne 5 lat bez odpowiedniego przygotowania i wiedzy o kandydatach to jesteś nieodpowiedzialny. Polityka to nie konfetti i ładne uśmiechy, ale realne działania wpływające na otaczającą nas rzeczywistość – czytamy w poście.

– Wiesz, jak będą wyglądać realne działania Twojego kandydata? Znasz jego program i postulaty? Chcesz wybierać na podstawie paru śmiesznych memów albo kilku krótkich frazesów? Obawiam się, że w przypadku sporej części społeczeństwa tak może być. A to ogromne wypaczenie demokracji, stającej się coraz bardziej igrzyskami dla ludu, niż sposobem podejmowania najlepszych możliwych decyzji. Zachęcam zatem, póki jest jeszcze czas, do refleksji nad jutrzejszą decyzją. Przeanalizuj programy pretendentów do funkcji głowy państwa i dobrze przemyśl swój wybór. To ważne – wyjaśnia KoLiber.

– Nie można nazwać dobrym obywatelem tego, kto chodzi na wybory nieprzygotowany, aby „realizować swój obywatelski obowiązek”. Dobrym obywatelem jest ten, kto interesuje się sprawami publicznymi i na podstawie własnej wiedzy jest w stanie zagłosować mądrze – podsumowano.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

One thought on “„Jeśli głosujesz bez odpowiedniego przygotowania i wiedzy, jesteś nieodpowiedzialny”. Apel o niegłosowanie do osób, które nie mają pojęcia o sprawach, których dotyczą wybory

 • 29 czerwca 2020 o 11:41
  Permalink

  Konserwatywni liberałowie powinni pamiętać o zasadzie: „medice, cura te ipsum” – albowiem, jak mówił Cyceron, „Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych, a zapominać o swoich.”
  .
  Konserwatywni liberałowie oszukują młodych ludzi, że kapitalizm jest przeciwieństwem socjalizmu i da się pogodzić z konserwatyzmem, podczas gdy w rzeczywistości – jak tego dowiódł wybitny katolicki filozof Henryk Kiereś – tzw. konserwatywny liberalizm jest formacją SOCJALISTYCZNĄ, UTOPIJNĄ, częścią sztucznego PODZIAŁU WEWNĄTRZSOCJALISTYCZNEGO: „lewica – centrum – prawica”, a na dodatek historia pokazała, że nie da się pogodzić konserwatyzmu społecznego z kapitalizmem, który jest formułą gospodarczą SOCJALIZMU LIBERALNEGO.
  .
  Niewybaczalne błędy i wypaczenia socjalizmu liberalnego i kapitalizmu, jako jego niereformowalnej formuły gospodarczej – poskutkowały w przeszłości powstaniem konkurencyjnych systemów SOCJALISTYCZNYCH: faszyzmu, komunizmu, narodowego socjalizmu, z ich własnymi formułami gospodarczymi i pomysłami na „polepszanie” życia człowieka, które zobaczyliśmy w okresie dwóch wojen światowych oraz w całym okresie powojennym. Zniszczenie Rosji, Słowiańszczyzny, Centralnej i Zachodniej Europy, Bliskiego Wschodu, Chin i Ameryki. Zagrożenie dla bytu ludzi na Ziemi. – To są skutki SOCJALISTYCZNEGO W ISTOCIE KAPITALIZMU, który pp. socjaliści liberalni usiłują nam nie od dzisiaj raić, przylepiając doń dla zmylenia listek figowy z napisem „konserwatyzm”.
  .
  „WIÓDŁ ŚLEPY KULAWEGO” – to powiedzenie najlepiej oddaje (bez)sens pouczania dzisiejszego społeczeństwa polskiego przez tzw. konserwatywnych liberałów.
  .
  Zob.: Henryk Kiereś, Najstarszy spośród socjalizmów https://konserwatyzm.pl/najstarszy-sposrod-socjalizmow/ (20.09.2011).

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.