Jest pierwszy wyrok! Grzywna dla ekspedientki, która odmówiła obsłużenia klientki bez osłony na twarzy

Sąd Rejonowy w Suwałkach nałożył karę w wysokości 100 zł na ekspedientkę, która nie chciała obsłużyć klientki bez osłony na twarzy. Przepisy, wbrew wszechobecnej propagandzie, nie nakładają obowiązku na sklep i sprzedawcę, by egzekwowano w jakikolwiek sposób wątpliwej jakości przepisy epidemiczne u klientów.

Do zdarzenia doszło w połowie lipca. Do sklepu w centrum Suwałk weszła kobieta bez zasłony na twarzy. Ekspedientka zażądała, by założyła maskę, co kobieta zignorowała. Podeszła do kasy, lecz pracownica sklepu postanowiła, że odmówi obsługi.

Klientka chciała wezwać policję, ale patrol nie przyjechał. Udała się więc na komendę i złożyła zawiadomienie o wykroczeniu. Policja złożyła sprawę w sądzie i w ciągu kilku tygodni zapadł wyrok o ukaranie pracownicy w związku z wykroczeniem przeciwko interesom konsumentów.

Pracownica nie odczuwa jednak skruchy i przekonuje, że „miałam powód, aby nie obsłużyć tej klientki”, ponieważ rzekomo „żyjemy w czasie pandemii, mamy nadzwyczajną sytuację”. – Działałam nie tylko w interesie własnym, ale też społecznym – usprawiedliwia się.

Zarówno sąd jak i policja uznali, że „czyn o którym zostaliśmy powiadomieni był wykroczeniem w świetle kodeksu wykroczeń”.

Co wybitnie wskazuje na dezorientację społeczeństwa, pracownica lamentuje, że „z jednej strony mam płacić grzywnę za to, że domagałam się założenia maski, a z drugiej jesteśmy kontrolowani przez policję i służby sanitarne czy osłaniamy usta i nos”, co rzekomo „wzajemnie się wyklucza”. Przypominamy więc, że sklep ani pracownicy nie są zobowiązani do egzekwowania przepisów epidemicznych u swoich klientów, co potwierdził asesor sądowy z Gdańska Piotr Szutenberg.

Wyrok nie jest jeszcze prawomocny. 16 września sąd drugiej instancji rozpatrzy sprzeciw ekspedientki od wyroku.

naszemiasto.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

6 thoughts on “Jest pierwszy wyrok! Grzywna dla ekspedientki, która odmówiła obsłużenia klientki bez osłony na twarzy

 • Avatar
  29 sierpnia 2020 at 20:30
  Permalink

  Szumowski trafi na śmietnik historii, ale dopiero po odbyciu kary pozbawienia wolności.

  Reply
  • Avatar
   31 sierpnia 2020 at 14:42
   Permalink

   Ta kasjerka powinna szumowskiego zaskarżyć.

   Reply
 • Avatar
  29 sierpnia 2020 at 21:55
  Permalink

  Proszę o sygnaturę sprawy i sentencję wyroku.
  Bez uwiarygodnienia, takie informacje są bezużyteczne.
  Pozdrawiam
  Grzegorz Mitura

  Reply
 • Avatar
  30 sierpnia 2020 at 01:12
  Permalink

  Jak jest prawnie z wykonywaniem poleceń wytycznych z Dz U. jeśli są nielogiczne i szkodzą zdrowiu ?? Teraz jest zasłanianie ust, niedługo dla naszego dobra mogą coś głupszego nam kazać, np wyskoczyć z okna sklepu po zapłaceniu za zakupy, żeby móc je zabrać do domu. Wtedy też większość bedzie bezmyślnie akceptować kretyńskie nakazy ?

  Reply
 • Avatar
  30 sierpnia 2020 at 22:39
  Permalink

  Szumowski całkowicie powinien być usunięty , co on tam jeszcze robi ? Dalsze oszustwo , groźby , zabijanie ludzi , co on tam robi, jeszcze mu mało biznesu. To człowiek złośliwy a nawet szkodliwy

  Reply
  • Avatar
   31 sierpnia 2020 at 08:37
   Permalink

   Pan Szumowski jest tylko wykonawcą decyzji, które zapadają wyżej. Jego zadaniem było jedynie ich zrealizowanie w praktyce, wymyślenie, jak to zrobić i jak ładnie ubrać. Za to, co się w Polsce dzieje, odpowiedzialni są wszyscy uczestniczący w rządach, czyli w praktyce cały układ okrągłostołowy, posłusznie wykonujący polecenia Berlina, podległej mu Brukseli oraz agentur światowej finansjery, np. WHO.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.