John Kerry ostro o ISIS

foto: YouTube (ABC News) "John Kerry: ISIS Has Committed Genocide"
foto: YouTube (ABC News) „John Kerry: ISIS Has Committed Genocide”

Szef amerykańskiej dyplomacji w ostrych słowach wypowiedział się na temat działań tzw. Państwa Islamskiego. Zdaniem Johna Kerry’ego, ISIS powinno ponieść jak najszybciej karę za ludobójstwo, którego dokonuje na Bliskim Wschodzie.

Sekretarz stanu USA określił ISIS jako organizację ludobójczą i podkreślił, iż poza nazwaniem zbrodni islamistów potrzebne jest również ich powstrzymanie. – Wszystkie przestępstwa powinny zostać podane do wiadomości publicznej podczas niezależnego śledztwa i w ramach procedur prawnych przez sąd lub trybunał. USA zdecydowanie poprą zbiórkę dokumentów, ich przechowanie i badanie przestępstw. Zrobimy wszystko, aby przestępcy zostali pociągnięci do odpowiedzialności – ogłosił Kerry przypominając, że ISIS jest odpowiedzialne za zbrodnie przeciwko ludzkości i czystki etniczne przeciwko chrześcijanom, jazydom, Kurdom a także szyitom.

–  Istotnym elementem ludobójstwa jest intencja zniszczenia grupy etnicznej bądź religijnej, w części lub całkowicie – podkreślił Kerry. – Faktem jest, iż Daesh zabija chrześcijan, ponieważ są chrześcijanami; jazydów, ponieważ są jazydami; szyitów, ponieważ są szyitami… Cały ich światopogląd oparty jest na eliminacji tych, którzy nie podpisują się pod ich chorą ideologią – mówił sekretarz stanu USA.

MGOT/panstwochrzescijanskie.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Enable Notifications    OK No thanks