Jurkowcy zarejestrowani tylko w jednym okręgu. Ale i tak będą startowali

Marek Jurek/fot. YouTube/Telewizja Republika

Z oświadczenia przesłanego do naszej redakcji od partii Prawica Rzeczypospolitej  wynika, że KW Prawica – środowisko skupione wokół Marka Jurka – mimo zarejestrowania obecnie w zaledwie jednym okręgu – będzie startowało w wyborach do Sejmu.

– Drastycznie krótki czas wyznaczony przez Prezydenta na zebranie podpisów, szczególnie dotkliwy w czasie wakacyjnym oraz realizowaną równolegle w telewizji publicznej perfidna kampanią, za publiczne pieniądze, straszącą przed udostępnianiem numeru PESEL uderzyły mocno w wolność polityczną i oddolną inicjatywę obywatelską. Niepokojąco wpisały się w te polityczne okoliczności także działania policji wymierzona przeciwko akcji Konfederacji Polski Niepodległej, jednego z uczestników Komitetu Prawica, który prowadził pokojową pikietę przeciwko przywracaniu w nazewnictwie ulic dawnych komunistycznych działacz – czytamy w oświadczeniu wysłanym przez Lidię Sankowską-Grabczuk.

– Niestety również decyzja Kai Godek o opuszczeniu Komitetu Wyborczego Prawica, który inicjowała i współtworzyła, spowodował w sposób oczywisty, moralne i organizacyjne osłabienie naszej akcji – zaznaczono.

– Nie chodziło nigdy w naszej działalności o parę mandatów dla mandatów, ale o mandat dla głosu, który może efektywnie wpływać na politykę państwa, o politykę poważną, a nie grę wyborczą za wszelką cenę – przekonuje ugrupowanie.

Zapowiedziano, że KW Prawica „traktujemy dziś przede wszystkim jako wstęp i przygotowanie do długofalowej akcji politycznej”. – Z dorobkiem tej akcji zgłaszamy się w w Państwowej Komisji Wyborczej. Niezależnie od jej formalnych efektów będzie to wymierny dowód naszej pracy i świadectwo gotowości zaangażowania się na rzecz suwerenności Rzeczypospolitej, cywilizacji chrześcijańskiej i wolności politycznych – podsumowano.

KW Prawica – według informacji podanej przez Marcina Palade na Twitterze – zarejestrowała się tylko w jednym okręgu.

materiały prasowe partii Prawica Rzeczypospolitej, twitter.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.