Jurkowcy zawierają koalicję z Piotrowskim. Określają się „siłami zjednoczonej prawicy”

Partia Prawica Rzeczpospolitej do uniowyborów z Ruchem Prawdziwa Europa Mirosława Piotrowskiego oraz Zjednoczeniem Chrześcijańskich Rodzin z Bogusławem Rogalskim na czele. Przekonują, że są „zjednoczonymi siłami polskiej prawicy”, które „idą naprawiać Europę”.

Marek Jurek i Mirosław Piotrowski/fot. YouTube/ArtiqbForever2/Telewizja Republika

Jak twierdzą w komunikacie, „gwarantem skuteczności tych działań jest sojusz zawarty przez trzy partie realnej polskiej prawicy: Ruch Prawdziwa Europa, Prawica Rzeczypospolitej i Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin”.

– Sojusz nie jest formacją zamkniętą – otwieramy się na wszystkie siły społeczne i polityczne, którym bliska jest Europa, na jaką kiedyś umawiali się jej ojcowie założyciele. A więc: „Europa chrześcijańska”, „Europa wszystkich jej narodów”, „Europa bez armii biurokratów, nonsensownych dyrektyw i absurdów”, „Europa bez moralnego chaosu i promocji LGBT+”, „Europa opowiadająca się za cywilizacją życia” – czytamy w oświadczeniu.

Oświadczenie podpisali prof. Mirosław Piotrowski (Ruch Prawdziwa Europa), dr Krzysztof Kawęcki(Prawica Rzeczypospolitej) oraz dr Bogusław Rogalski (Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin).

Wcześniej partia Prawica Rzeczypospolitej ogłosiła koalicję z Federacją dla Rzeczpospolitej Marka Jakubiaka. Wówczas również twierdzono, że jest to „zjednoczenie prawicowe”. Od imion założycieli ugrupowań, koalicja, która trwała bardzo krótko i nie dotrwała do wyborów, nazwana została „koalicją Marków”.

nczas.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.