Jutro głosowanie PE ws. Polski

foto: Diliff, licencja CC BY-SA 3.0 via wikimedia commons
foto: Diliff, licencja CC BY-SA 3.0 via wikimedia commons

Dzisiaj Parlament Europejski rozpoczyna swoje obrady, natomiast jutro eurodeputowani mają głosować nad rezolucją ws. sytuacji w Polsce. Rezolucja ma wymóc na rządzie dostosowanie się do zdania Komisji Weneckiej ws. publikacji wyroków Trybunału Konstytucyjnego.

Prace nad krytycznym wobec rządu Beaty Szydło dokumentem prowadzi kilka ugrupowań w PE. Najsilniejszym jest Europejska Partia Ludowa, do której należą m.in. europosłowie z Platformy Obywatelskiej.

Dr Lech Jańczuk z Instytutu Nauk Społecznych KUL uważa, iż przegłosowanie rezolucji będzie miało negatywne skutki. – Dlatego, że podważa to jakby suwerenność polskiego rządu, który został wybrany przecież w wyborach demokratycznych, a więc to suweren – naród – dał legitymizację rządowi do podejmowania określonych działań. Ogłaszanie rezolucji Parlamentu Europejskiego w stosunku do Polski jest jakby podważaniem zaufania w stosunku do państwa polskiego – ocenia politolog.

Rozmowy na temat sytuacji w Polsce trwają w PE od stycznia. W trakcie debat występowała m.in. premier Beata Szydło. Wtedy tez zadecydowano, że rezolucja zostanie przyjęta po opublikowaniu opinii Komisji Weneckiej. W czasie obrad w Strasburgu mają być także omówione kwestie dotyczące kryzysu migracyjnego i walki z terroryzmem.

Szy/radiomaryja.pl

 

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.