Kaczyński: Potrzebujemy dwóch kadencji, by zmienić Polskę

foto: Joanna Anuszkiewicz/Kontrrewolucja.net ⓒ
foto: Joanna Anuszkiewicz/Kontrrewolucja.net ⓒ

– Aby uczynić Polskę inną i lepszą, wprowadzić dobrą zmianę, którą obiecaliśmy, potrzebujemy ośmiu lat, dwóch kadencji w parlamencie – powiedział Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla brytyjskiego dziennika „Financial Times”.

Na okładce znajduje się wizerunek Jarosława Kaczyńskiego, wkomponowany w sylwetkę orła w koronie. Artykuł przeplatany jest cytatami z wywiadu, którego udzielił polityk. „Establishment w tym kraju twierdzi, że wszystko jest OK, ale nic nie jest OK, jest radykalnie nie OK” – powiedział prezes PiS. Gazeta nazwała lidera partii „najbardziej wpływową postacią polskiej demokracji” oraz „prawicowym ideologiem, który po cichu dyktuje politykę prezydentowi i premierowi”. „Jakkolwiek to będzie trudne, jest konieczne, abyśmy doprowadzili polskie społeczeństwo do stanu równowagi i równości. To konieczne dla funkcjonującej demokracji i rządów prawa” – powiedział Kaczyński.

Lider partii odniósł się także do polskiej tradycji i wartości. „Musimy spróbować skonsolidować polskie społeczeństwo wokół pozytywnych polskich tradycji i wartości, sprzeciwiając się temu, co nazywam <<pedagogiką wstydu>>, tendencji, która dominowała w Polsce przez ostatnie 20 lat” – ocenił polityk.

Podkreślił także, że w Polsce nadal istnieją elity dawnego, komunistycznego reżimu. „Dostosowały się do nowego systemu, zachowując swoje przywileje, transformując i zamieniając władzę na własność prywatną. (…) Istnienie tej grupy wciąż jest odczuwalne w świecie mediów, gospodarki i oczywiście, w różnych instytucjach państwowych, np. w sądownictwie” – powiedział Kaczyński. „To jest to, czego chcemy dokonać, zmienić krok po kroku. Będzie to w najlepiej pojętym interesie zdecydowanej większości społeczeństwa” – ocenił.

Polityk odniósł się także do kontrowersji, jakie budzą decyzje rządu PiS w wielu zachodnich krajach. Kaczyński powiedział, że „to nie jest rewolucja, ale reformacja”. „Jest bardzo wiele spraw, które wymagają naprawy, a z natury zmiany wynika, że może się ona kończyć konfliktem” -zaznaczył.

Lider partii skomentował także zarzuty, że jego partia jest eurosceptyczna. „Czy promocja tradycyjnego polskiego przywiązania do wolności musi być koniecznie skierowana przeciwko Unii Europejskiej?” – zapytał Kaczyński. Polityk ocenił także, że do realizacji swoich postulatów PiS będzie potrzebował dwóch kadencji. „Aby uczynić Polskę inną i lepszą, wprowadzić dobrą zmianę, którą obiecaliśmy, będziemy potrzebowali ośmiu lat, dwóch kadencji w parlamencie” – zaznaczył. „Nie jestem jednak aż takim optymistą,  że będę mógł nad tym czuwać przez te osiem lat. Byłbym bardzo szczęśliwy, gdybym mógł obserwować ten proces jako emeryt” – powiedział.

Kolejną sprawą do której odniósł się były premier  była polityka NATO w Europie Środkowo- Wschodniej. „Financial Times” opublikował na ten temat inny,krótszy artykuł. „Rola Rosji w dużej mierze zależy od stanowiska Zachodu i musi być poddana odpowiedniej presji” – zaznaczył Kaczyński. Jego zdaniem „poziom presji  jest taki, jaki zazwyczaj przypisuje się bokserowi wagi lekkiej”. „A powinien on być co najmniej wagi średniej, żeby nie powiedzieć ciężkiej. Taka presja przyniosłaby efekty, które byłyby pożyteczne dla całej Europy i Zachodu” – dodał polityk.

„Trzeba, żeby ta droga wiodąca do imperializmu stała się całkowicie nieracjonalna i nie doprowadziła do jakichkolwiek sukcesów” – powiedział lider PiS. „To jest to, co zrobił Ronald Reagan i co zaskutkowało upadkiem Związku Radzieckiego” – zaznaczył Kaczyński.

Mas/interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.