Kanada: ustawa o eutanazji na życzenie

foto: FreeImages.com
foto: FreeImages.com

W ciągu kilku najbliższych dni kanadyjski Senat pochyli się nad ustawą o wspomaganym samobójstwie. Eutanazję na życzenie różnicą 49 głosów przyjęła we wtorek niższa izba parlamentu. Projekt ustawy został zatwierdzony w wersji zaproponowanej przez rząd.

Spór, jaki toczy się wokół przepisów dotyczy nie tylko tego, czy należy spełniać wolę chorego, ale tego jakie warunki muszą być spełnione, żeby można było dokonać eutanazji. Kanadyjscy senatorowie, chcą by zabójstwo na życzenie było wykonywane w szpitalach. Ma ona przysługiwać osobom świadomych swoich decyzji, cierpiącym „nie do zniesienia” i chorym u których śmierć może nastąpić w „przewidywalnej przyszłości”.

Dyskusje na ten temat toczone są w Kanadzie od wielu lat. Dopiero w wyniku ubiegłorocznego orzeczenia Sądu Najwyższego w sprawie Kay Carter przeciw Kanadzie, rząd i parlament musiały przyjąć nowe uregulowania, które ostatecznie mają zapaść 6 czerwca. Sąd orzekł, że prawo zakazujące udzielania pomocy w samobójstwie śmiertelnie chorym jest niekonstytucyjne. Nowa liberalna partia rządząca nie ma skrupułów w przygotowaniu stosownego projektu.

Mas/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.