Kapela z „Krytyki Politycznej” chce zakazać prywatnej własności samochodów. Jako „mniej radykalny pomysł” proponuje zakaz jazdy mniej, niż dwóm osobom na raz

– Jeśli propozycja zniesienia prywatnej własności samochodów wydaje się na razie zbyt radykalna, to może przynajmniej zakażemy jeżdżenia samochodem, w których nie ma przynajmniej dwóch osób – przekonuje Jan Kapela z „Krytyki Politycznej”.

Coraz mocniej eskaluje nienawiść wobec osób posiadających samochody. Jan Kapela włącza się w to pod hasłem tego, że „‚normalnie’ działająca gospodarka wiedzie nas drogą prosto do piekła katastrofy klimatycznej”.

– Ta rzekoma normalność oznacza, że przeciętny mieszkaniec Polski przyczynia się codziennie do emisji 24 kg CO2 do atmosfery. Co daje 8,76 tony dwutlenku węgla rocznie. Aby sobie to lepiej uświadomić, możemy sobie wyobrazić, że codziennie wynosimy z piwnicy 24-kilogramowy worek ziemniaków i rzucamy kartoflami w powietrze. Oczywiście w ten sposób nie uda nam się ziemniaków umieścić na orbicie okołoziemskiej, ale z pewnością już po miesiącu uprawiania codziennie takiego procederu uświadomimy sobie skalę swojego wpływu na środowisko. Zapewne nawet wcześniej interweniują sąsiedzi i policja – przekonuje Kapela.

Dalej twierdzi, że „naukowcy zgodnie przyjęli, że nie możemy emitować tylu ziemniaków do atmosfery”.

– Podobnie jest w przypadku dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych, których emisja niestety nieustająco rośnie, choć powinna być ograniczana. Koronawirus na chwilę zatrzymał ten trend, a jednak presja, aby gospodarka mogła działać jak wcześniej, jest na tyle duża, że jesteśmy gotowi ryzykować życie ludzi – kontynuuje Kapela.

Dalej zwraca uwagę na efekt cieplarniany. Ponieważ zaś „tylko niewielu z nas jest właścicielami kopalni, pól roponośnych czy elektrowni węglowych, więc nasze możliwości działania w tym zakresie są mocno ograniczone”. Apeluje też o to, by wszyscy okazali „akt obywatelskiego nieposłuszeństwa” i „blokowali te machiny zniszczenia własnymi ciałami”.

Oprócz już wspomnianego zakazu posiadania prywatnych aut czy nakazu brania pasażerów, Jan Kapela postuluje także „pracę bliżej miejsca zamieszkania” o „przynajmniej 20 proc.”.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.