Karta rowerowa obowiązkowa dla wszystkich?

foto: Pixabay.com
foto: Pixabay.com

Rząd PiS chce, aby karta rowerowa była obligatoryjna dla wszystkich rowerzystów. Resort infrastruktury utrzymuje, że poprawi to bezpieczeństwo na drogach.

Obecnie w Polsce pełnoletni rowerzyści nie muszą posiadać karty rowerowej. Zdaniem ministra infrastruktury, Andrzeja Adamczyka, nowy obowiązek ma poprawić poziom bezpieczeństwa na drogach. – Mam pełen szacunek dla rowerzystów i ta zmiana nie będzie wprowadzana przeciwko nim, ale ze względu na ich bezpieczeństwo – stwierdził szef resortu.

Według nowych przepisów, kartę rowerową będzie można wyrobić po egzaminie w komisariacie policji, przy którym obecni będą policjanci z drogówki. Jazda po drogach publicznych bez tego dokumentu miałaby być karana jak wykroczenie.

Pomysł wprowadzenia kart rowerowych na razie jest tylko rekomendacją w Narodowym Programie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który niebawem ma być przyjęty przez rząd. Po jego akceptacji resort infrastruktury przygotuje odpowiednie przepisy.

Ministerstwo rozważa także obowiązek jazdy w kasku dla dzieci i młodzieży oraz zakaz jazdy w tzw. szyku towarzyskim, czyli obok siebie.

Maj/kresy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.