Kawęcki odchodzi z partii Marka Jurka z innymi działaczami. „Zawieszenie mnie było nieuzasadnione. Stworzymy nowy chrześcijańsko-narodowy ruch”

Zawieszony w prawach członka Krzysztof Kawęcki, prezes partii Prawica Rzeczypospolitej odszedł z formacji Marka Jurka wraz z innymi działaczami. Zapowiedział, że utworzony zostanie „nowy ruch chrześcijańsko-narodowy”.

– Zarząd główny Prawicy Rzeczypospolitej podjął decyzję o zawieszeniu w prawach przynależności do partii Krzysztofa Kawęckiego, pełniącego do tej pory funkcję prezesa. Powodem był brak wsparcia oraz działania utrudniające prowadzenie kampanii wyborczej kandydatów Prawicy Rzeczypospolitej podczas ostatnich wyborów do Parlamentu Europejskiego – poinformowała w weekend Lidia Sankowska-Grabczuk, rzecznik prasowa Prawicy Rp i jeszcze unioposła Marka Jurka.

Krzysztof Kawęcki ogłosił, że w sytuacji, gdy partia zawiesza własnego prezesa, odchodzi z niej wraz z innymi działaczami.

– Zarząd Prawicy Rzeczypospolitej zawiesił mnie ósmego czerwca, w prawach członka partii. Honor nie pozwala mi tkwić w tym zawieszeniu, dlatego składam swoją prezesurę i rezygnuję z członkostwa w tej partii – napisał na Facebooku Krzysztof Kawęcki.

– Wraz z grupą działaczy, którzy solidaryzując się ze mną występują z partii, będziemy pracować na rzecz Ojczyzny, a w jesiennych wyborach będę zabiegał o silną reprezentację w Parlamencie dla środowisk katolickich i narodowych. Zapraszam do współpracy wszystkich, dla których ważne są te wartości i stabilna polska prawica, której można zaufać – dodał Kawęcki.

– Były prezes Prawicy RP poinformował także, że trwają już rozmowy z potencjalnymi koalicjantami, w tym z Ruchu Prawdziwa Europa. Zapowiedział, że prawdopodobnie po 20 czerwca taka koalicja powstanie i będzie chciała wystawić swoich kandydatów do jesiennych wyborów do Sejmu i Senatu, a następnie na prezydenta RP – informuje Radio Maryja.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.