Kiszczak skazany za stan wojenny

Czesław Kiszczak został dziś skazany w sprawie wprowadzenia stanu wojennego przez władze PRL w grudniu 1981 r. Kara to dwa lata pozbawienia wolności. Komunista nie pojawił się w sądzie, zasłaniając się po raz kolejny domniemanym złym stanem zdrowia.

W 2012 Sąd Okręgowy skazał gen. Kiszczaka na dwa lata więzienia w zawieszeniu ze względu na jego udział w „związku przestępczym o charakterze zbrojnym”, który przygotował i wprowadził stan wojenny. Sprawa została zawieszona z uwagi na problemy zdrowotne Kiszczaka, chociaż po przebadaniu Sąd uznał, że stan ogólny oskarżonego pozwala mu na udział w czynnościach procesowych.

Obrońcy komunisty wnioskowali o jego uniewinnienie. O podtrzymanie wyroku wnosił pion śledczy IPN, który jest autorem aktu oskarżenia. Sąd uznał, że za wprowadzeniem stanu wojennego stała „tajna grupa przestępcza o charakterze zbrojnym” pod kierownictwem gen. Wojciecha Jaruzelskiego, z którą Kiszczak współpracował. Wielu historyków, jak i świadków tamtejszych wydarzeń uważa, iż wyrok jest żenująco niski.

Pitak/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.