Kolejny kandydat w walce o fotel prezydencki. Aborcjonista Liroy-Marzec ogłasza start

Poseł Piotr Liroy-Marzec ogłosił zamiar startu w wyborach prezydenckich. W rozmowie z „Interią” porównuje się do powstańców warszawskich.

Zapytany o narodowców, Liroy-Marzec powiedział, że „trudno mu się z nimi dogadać, choć jest patriotą”. – Nie dogadam się z nikim o skrajnych poglądach. Wrogami raczej nie jesteśmy. Nazwę Konfederacja wymyśliłem ja, powołałem ją do życia z Januszem Korwin-Mikke. Był dla mnie naturalnym partnerem – jestem wolnościowcem, kiedyś wspierałem KPN (Konfederacja Polski Niepodległej – red.). Korwin występuje zresztą na mojej pierwszej płycie, skit będzie i w nowym wydaniu. Od KPN odszedłem w połowie lat 90., bo nie wszystko mi się podobało. Do rozmów wróciłem później – powiedział.

– Gdybym został z Konfederacją, pewnie trafiłbym do polskiego parlamentu. Nie chciałem jednak zostać posłem, startując z listy tego ugrupowania – spekuluje Liroy-Marzec.

– To tak jak z Powstaniem Warszawskim. Ludzie szli walczyć, chociaż wiedzieli, że przegrają. Ważna jest idea. U nas wszyscy mieli do siebie zaufanie. Tak naprawdę zawsze byłem neutralny, bo do Konfederacji przystąpiłem nie jako Liroy, ale stowarzyszenie Skuteczni. Lubię być niezależny, realizować cele z kampanii – mówił zapytany o to, czemu „postawił na Skutecznych, którzy byli bez szans”.

Zapowiedział także „kilka niespodzianek” na kampanię prezydencką”. – Liroy na prezydenta! Mówię to pierwszy raz, nie żartuję. Startuję, bo nie ma kandydata, który odpowiadałby mnie jako wyborcy – ogłosił Piotr Liroy-Marzec.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.