Kolumbia: ksiądz zamordowany w kościele

foto: wikimedia commons
foto: wikimedia commons

Luis Alfonso León Pereira to kapłan w podeszłym wieku, który został wczoraj zamordowany podczas przygotowań do Mszy św. w kościele na przedmieściach miasta Monteria (Kolumbia). W tym kraju od 2009 roku zginęło ponad 20 osób duchownych.

Zdarzenie miało miejsce, gdy do kościoła wszedł bezdomny. Mężczyzna był pod wpływem narkotyków i prawdopodobnie chciał ukraść cenne przedmioty. Uderzył księdza rozbitą butelką w oczy, a śmiertelny cios wymierzył w szyję. Napastnik został schwytany przez mieszkańców okolicznych domów i gdyby nie interwencja policji, mieszkańcy dokonaliby na nim samosądu.

Miejscowy biskup Ramón A. Rolón Guepsa ogłosił trzydniową żałobę. Każda Eucharystia ma być sprawowana z wystawieniem Najświętszego Sakramentu jako akt pokuty. Hierarcha potępił również akty przemocy, do których notorycznie dochodzi nie tylko w mieście, ale również w całym kraju. Przypomniał, że zamordowany kapłan od 48 lat pełnił swoją posługę.

Ks. Luis Alfonso León Pereira mocno zaangażowany był również w życie polityczne. W latach 1995-1997 był burmistrzem miasta, potem powrócił do posługi kapłańskiej. Oprócz sprawowania urzędu proboszcza w parafii św. Antoniego Padewskiego pełnił posługę w parafii Marki Bożej Matki Kościoła, gdzie został zamordowany.

Jgral/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.