Komisja Dyscyplinarna UMK: Prof. Jacek Bartyzel niewinny

Prof. Jacek Bartyzel poinformował na Facebooku, że Komisja Dyscyplinarna UMK w Toruniu orzekła, iż jest niewinny stawianych mu zarzutów. Chodzi o głośny wpis, w którym skrytykował powszechną judeofilię oraz jednego z wykładowców.

– Mam honor powiadomić, że w dniu dzisiejszym otrzymałem orzeczenie Komisji Dyscyplinarnej ds. Nauczycieli Akademickich UMK z dnia 10 grudnia 2019 r. wraz z uzasadnieniem, uznające mnie za NIEWINNEGO zarzucanych mi czynów – napisał na Facebooku prof. Jacek Bartyzel.

Wyliczył, że chodzi o trzy zarzuty. Pierwszym było „propagowanie treści antysemickich i wypowiedzi obraźliwych pod adresem narodu żydowskiego”. Drugim było „nawoływanie do stosowania przemocy wobec »polskich naukowców«”, zaś trzecim „zniesławienie donoszącego na mnie dr. hab. Adama Leszczyńskiego przez nazwanie go »sykofantem w służbie publicznego kultu judeolatrii«”.

Prof. Bartyzel zaznaczył także, iż nie ma informacji, by „rzecznik dyscyplinarny lub ktokolwiek inny odwołał się od tego orzeczenia”.

– Wolność wypowiedzi i wolność akademicka, a przede wszystkim prawda i sprawiedliwość póki co się zatem obroniły, ale czuwajcie, bo Zły nie śpi i krąży w poszukiwaniu swoich ofiar – podsumował prof. Jacek Bartyzel.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.