Komunista zostanie usunięty za zdradę

foto: Pixabay.com
foto: Pixabay.com

11 tysięcy Czechów podpisało wniosek o rozpoczęcie procedury usunięcia ze stanowiska prezydenta Milosza Zemana. Sprawę przejmuje senat.

Autorzy petycji podkreślają, że prezydent prowadzi politykę zagraniczną na korzyść Rosji, znieważył dobre imię kraju i dokonał zdrady interesów państwa. Według inicjatora akcji, Michała Majznera, działalność Zemana zagraża bezpieczeństwu państwa.

Senat ma obowiązek rozpocząć procedurę impeachmentu jeśli złożona zostanie petycja w tej sprawie, pod którą podpis złoży 10 tysięcy podpisów.

 Milosz Zeman zapowiadał, że weźmie udział w rosyjskich obchodach 70. rocznicy zakończenia drugiej wojny światowej.

Podróż uniemożliwić może jednak koalicyjna Unia Chrześcijańska i Demokratyczna – Czechosłowacka Partia Ludowa. Jej przedstawiciele zapowiedzieli, że nie poprą pomysłu sfinansowania takiej oficjalnej podróży. Ich stanowisko poparło liberalne ugrupowanie ANO 2011, które także należy do koalicji rządzącej.

Ostatecznie czeski prezydent zadeklarował, że do Moskwy pojedzie, ale nie weźmie udziały w wielkiej defiladzie wojskowej, zaplanowanej na 9 maja. W tym czasem ma się spotkać z premierem Słowacji.

CWIK/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Pozostaw swój komentarz

kontrrewolucjanet

Nawet nie wiemy, że u nas byłeś :(

Wyłącz proszę swojego adblocka i dodaj nas do zaufanych stron. Nie wyświetlimy Ci żadnego wyskakującego okienka poza tym, które widzisz