Komuniści pozostaną patronami

foto: Pixabay.com
foto: Pixabay.com

Jak donosi „Rzeczpospolita”, już trzecią kadencję nie uda się uchwalić ustawy dekomunizującej nazwy ulic i placów.

Sejmowa podkomisja  mająca dalej procedować ustawę została powołana dopiero w listopadzie 2014 roku, kilkanaście miesięcy po wniesieniu projektu. Aktualnie jej szefowa, Elżbieta Gapińska (PO) deklaruje wprost niemożność dokończenia tematu. – Technicznie prawdopodobnie nie damy rady. To jest dość duży projekt, który wymagałby długich prac, a posiedzeń Sejmu zostało niewiele. Wysłaliśmy pisma do organizacji zrzeszających samorządowców, jednak nie dostaliśmy żadnej opinii. Tymczasem projekt wiąże się z poważnymi konsekwencjami finansowymi – powiedziała Elżbieta Gapińska z Platformy Obywatelskiej.

 Sytuacją oburzony jest Jerzy Bukowski z Porozumienia Organizacji Kombatanckich i NiepodległościowychRównie dobrze moglibyśmy utrzymywać nazwę Adolf-Hitler Platz dla krakowskiego Rynku Głównego, bo przecież wymiana tabliczek też swoje kosztowała – skwitował pan Bukowski.

Poruszając temat dekomunizacji nazw, warto pamiętać, że utrzymywanie komunistycznych patronów ulic, placów i szkół jest niezgodne z kodeksem karnym, który zakazuje propagowania ustrojów totalitarnych.

Pitz/pch24.pl, Rzeczpospolita

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.