Konfederacja utworzy jedno koło w Sejmie (WIDEO)

Posłowie Konfederacji utworzą jedno koło w Sejmie. Wcześniej rozważano utworzenie więcej, niż jednego.

– Pracujemy razem na rzecz polskiego interesu narodowego, nowoczesnego państwa i tradycyjnych wartości – powiedział prezes Ruchu Narodowego i lider Konfederacji poseł Robert Winnicki.

Wczoraj ewentualność utworzenia więcej niż jednego koła przedstawił prezes partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke. Miało się to stać w przypadku, jeśli do Sejmu wejdzie mniej, niż 15 posłów, tzn. mniej niż wymagana ilość do stworzenia klubu. – Jeśli mniej, to pewnie będą to dwa, osobne koła poselskie – mówił w telewizji wRealu24.pl Korwin-Mikke.

– Jesteśmy tutaj razem: Wolność, KORWiN, Ruch Narodowy, KORONA-Konfederacja Korony Polskiej, Krzysztof Tołwiński, producenci rolno-spożywczy. Serce ruchu ludowego bije dzisiaj w Konfederacji. Bardzo się cieszymy, że ten sztandar, tak wysoko podniesiony, udało nam się utrzymać, mimo naporu, mimo przeciwności – powiedział dziś w Sejmie Grzegorz Braun, lider Konfederacji.

Wczoraj taką ewentualność komentował na antenie NCzasTV Tomasz Sommer, redaktor naczelny „Najwyższego Czasu!”. Jak zauważył, „uzasadnienie tego kroku” byłoby „proste”. – Klub parlamentarny według regulaminu Sejmu musi mieć co najmniej 15 członków. Żeby powstał, trzeba by znaleźć jeszcze czterech posłów, co nie będzie łatwe. Więc jedyna forma organizacji jest w postaci koła. A koło ma dużo gorsze czasy przy dostępności do mównicy i wiele innych regulaminowych ograniczeń, których klub nie posiada – wyjaśnił Sommer.

– Skoro koło może być od trzech posłów, to lepiej zrobić nawet trzy takie koła, by ten czas zmultiplikować i te wszystkie możliwości organizacyjne pomnożyć przez trzy – dodał zauważając, że „to wszystko jest kwestia matematyczna i pragmatyczna”.

nczas.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.