Konflikt w rządzie rośnie. Gowin: Majowe wybory będą nielegalne

Od pewnego czasu Porozumienie Jarosława Gowina daje się we znaki pozostałym koalicjantom. Od kilku dni zaś widać niemalże oficjalne awantury między nimi. Tym razem Jarosław Gowin – który prowadzi rozmowy z KO, grożąc de facto upadkiem rządu – stwierdził, że przeprowadzone w maju wybory będą nielegalne.

– Przez cały czas możliwe jest jednolite głosowanie Zjednoczonej Prawicy ws. terminu wyborów, ale to nie może być termin 10 maja. To może być połowa sierpnia – powiedział w TVN24 Jarosław Gowin.

– Prowadzę oficjalne rozmowy z częścią opozycji. Nie prowadzę ich z Lewicą, bo Lewica z nikim nie chce rozmawiać – dodał Gowin.

– Jeżeli opozycja odrzuci tę propozycję [zmiany konstytucji], mam ofertę kompromisową wobec PiS. Przygotujmy porządnie od strony legislacyjnej ordynację korespondencyjną, dobrze to zorganizujmy i przeprowadźmy wybory w połowie sierpnia. Moim zdaniem wyborów prezydenckich 10 maja nie da się zorganizować. Trzeba byłoby iść na skróty, wielokrotnie łamiąc przepisy, prawo. To byłyby wybory bardzo łatwe do podważenia, również dlatego że karty do głosowania mają być rozdawane bez potwierdzenia. Uważam, że to jest podstawowy feler – podkreślił.

nczas.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.