Kongresmeni uzależniają obecność tzw. Fort Trump w Polsce od spłaty roszczeń

„The Washington Free Beacon” informuje, że „amerykańscy kongresmeni rozważają szereg inicjatyw, które zmusiłyby administrację Donalda Trumpa do zażądania od Polski rozstrzygnięcia kwestii żydowskich roszczeń, zanim Stany Zjednoczone zbudują stałą bazę wojskową nad Wisłą”. Wygląda więc na to, że zapatrzone w USA niczym w Boga PiS zrealizuje roszczenia podparte ustawą 447 za grupę amerykańskich wojskowych.

Wielu kongresmenów oraz „czołowych urzędników” naciskało na prezydenta Trumpa, by decyzja ws. Fort Trump uzależniona była od spłaty uroszczeń środowisk żydowskich wobec Polski. Kongres może wydać przepisy, które wstrzymają finansowanie Fort Trump w Polsce.

Po Kapitolu krąży list kongresowy wzywający Sekretarza Stanu Mike’a Pompeo oraz prezydenta Donalda Trumpa do wywarcia nacisku na III RP w tej kwestii. – Nadszedł czas, kiedy ostatni ocaleni z Holokaustu wciąż żyją, aby wesprzeć nasze słowa znaczącym działaniem – napisano. – Zachęcamy do podejmowania śmiałych inicjatyw, które pomogą Polsce rozwiązać ten problem tak szybko, jak to możliwe – czytamy w liście.

Departament Stanu zapewnia, że wielokrotnie już poruszano tę kwestię, zaś amerykańscy urzędnicy gwarantują, że administracja Trumpa dalej będzie to robiła. – Departament Stanu będzie nadal angażował urzędników w Polsce, a także innych w regionie, w celu omówienia restytucji mienia z czasów Holokaustu, odszkodowań, edukacji o Holokauście oraz tego, jak najlepiej chronić i chronić ważne żydowskie miejsca dziedzictwa – mówi TWFB jeden z urzędników.

freebeacon.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.