Konsekracja świątyni w Toruniu

foto: YouTube
foto: YouTube

Wczoraj odbyła się konsekracja kościoła pw. NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji oraz św. Jana Pawła II w Toruniu. Dokonał jej legat papieski, kard. Zenon Grocholewski. Było to wielkie wydarzenie dla środowiska Radia Maryja.

Kościół jest wotum wdzięczności za pontyfikat św. Jana Pawła II. – Wotum wdzięczności za św. Jana Pawła II pod wezwaniem NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II – dzisiaj jego urodziny! Ale dzisiaj też rocznica Monte Cassino. To było zwycięstwo, które przyszło przez Maryję, jak mówił ks. kard. Hlond – mówi o. Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja.

Wśród kapłanów koncelebrujących Mszę świętą znajdowali się m.in. ks. kard. Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce, ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski, ks. abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański oraz ks. abp Marek Jędraszewski, zastępca przewodniczącego KEP.

Na konsekrację zjechali Polacy nie tylko z kraju, ale także zza granicy, m.in. z Kanady. Obecnych było od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy osób.

CWIK/Radiomaryja.pl, Telewizja TRWAM, Kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.