Kontrowersyjny pastor z Lublina pójdzie siedzieć? Paweł Chojecki usłyszał zarzuty: Obraza prezydenta, Kościoła i… wzywanie do wojny z komunistami w Korei

– Nawet pięć lat w więzieniu – taka kara grozi Pawłowi Chojeckiemu, pastorowi niewielkiej wspólnoty protestanckiej Kościół Nowego Przymierza z siedzibą w Lublinie. Powód? M.in. publiczne znieważanie prezydenta. Zarzuty pastor usłyszał w grudniu, a pod koniec marca ruszył jego proces – poinformowała „Rzeczpospolita”.

To kolejny przypadek, gdy oskarżono kogoś o znieważenie prezydenta. Wcześniej zarzuty usłyszał Jakub Żulczyk za napisanie „Andrzej Duda jest debilem” w mediach społecznościowych. Tymczasem w przypadku szefa „Kościoła Nowego Przymierza” lista wypowiedzi – jak zauważa portal „Rzeczpospolitej”- jest „dużo bogatsza”.

Chojecki miał nazwać prezydenta Dudę „śpiochem”, „agentem śpiochem”, „g*wnem w błyszczącym papierku”, „małym świetlikiem, raczej z kibla świetlikiem”, „jełopem skończonym”, „baranem”, „zdrajcą”, „tchórzem skończonym” oraz „Dudaszem”.

Dołóż cegiełkę do prawdziwie niezależnych, bezpartyjnych mediów.
KLIKNIJ TUTAJ i pomóż nam się rozwijać. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

Powyższe wypowiedzi padły w prowadzonej przez Chojeckiego telewizji internetowej „Idź Pod Prąd”, w której – z wtrącaniem motywów religijnych – uprawia się propagandę proamerykańską.

Sam Chojecki zaprzecza, aby znieważył prezydenta. – Nie miałem tego na celu. Komentowałem jego działania polityczne i używałem języka, który dziś jest charakterystyczny dla debaty politycznej w Polsce – powiedział pastor „Rzeczpospolitej”.

– Zaangażowałem się w kampanię Dudy w 2015 roku, cieszyłem się z jego wygranej, a opisywane przez prokuraturę wypowiedzi padły, gdy sprzeniewierzył się obietnicom wyborczym – dodał Paweł Chojecki.

Poza tym, Chojecki oskarżony jest także o publiczne znieważanie katolików oraz związanych z czystym chrześcijaństwem przedmiotów czci. Znieważał m.in. przeistoczenie, które ma miejsce podczas każdej Mszy świętej.

– Jak zjesz se Jezusika to pomieszka w tobie góra 15 minut – mówił pastor.

Pojawiły się także zarzuty o znieważanie narodu polskiego w słowach „katolicka zidiociała Polska” czy też „Polacy są gnidowaci”. Co ciekawe, prokuratura ocenia, że dopuścił się „nawet publicznego nawoływania do wszczęcia wojny napastniczej wobec Korei Północnej”.

Pastorowi łącznie grozi nawet do pięciu lat więzienia. – Prokuratura chyba nie zdaje sobie spawy z tego, że wojna z Koreą Północną formalnie trwa od 1950 roku, a agresorem jest strona komunistyczna – przekonuje Paweł Chojecki.

rp.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

10 thoughts on “Kontrowersyjny pastor z Lublina pójdzie siedzieć? Paweł Chojecki usłyszał zarzuty: Obraza prezydenta, Kościoła i… wzywanie do wojny z komunistami w Korei

 • Avatar
  8 kwietnia 2021 o 09:26
  Permalink

  >’zjesz se Jezusika'
  My przynajmniej mamy Jezusa w Eucharystii podczas gdy on i jego sekta mają swój kanał na YT gdzie tylko plują. A nie, sorry, on też ma… Biblię, czyli zbiór ksiąg który ustalił Kościół Katolicki. xD No, chyba że korzysta z odchudzonej Biblii przez eks-komunikowanego Lutra.

  Odpowiedz
  • Avatar
   8 kwietnia 2021 o 10:38
   Permalink

   On „pluje”, a Wy oprócz plucia wsadzacie za kratki, powinniście wznowić działanie św. Inkwizycji, tylko papież Franciszek nie udzieli zgody.

   Odpowiedz
   • Avatar
    8 kwietnia 2021 o 15:38
    Permalink

    Pastorek spuscił ze smyczy? xD
    >”Wy oprócz plucia wsadzacie za kratki”
    O wsadzaniu za kraty słyszałem i to bardzo dobrze ale o pluciu, chyba ci się z waszymi jutubowymi sesjami pomyliło. :)
    >”powinniście wznowić działanie św. Inkwizycji, tylko papież Franciszek nie udzieli zgody.”
    A szkoda że nie udzieli, bo wspaniała to była instytucja i w bardzo szlachetnym celu działała. :D

    Odpowiedz
  • Avatar
   8 kwietnia 2021 o 11:00
   Permalink

   ale debil lololol spieranie sie o cos opartego na mezopotamskich mitach epos o gilgameszu czy eridu genesis wez ty sie puknij w leb, a tak poza tym to jak mozna sadzic czlowieka za to ze powiedzial na prezydenta debil hahaha

   Odpowiedz
   • Avatar
    8 kwietnia 2021 o 15:41
    Permalink

    >”na mezopotamskich mitach epos o gilgameszu czy eridu genesis wez ty sie puknij w leb”
    Sam się puknij w łeb z waszymi porównaniami o jakieś mity, gilgamesze czy eridy, ateuszu. :D Za dużo niepopartych i dawno obalonych memów z ateistycznych stronek się naczytałeś, typie. :)

    >”jak mozna sadzic czlowieka za to ze powiedzial na prezydenta debil hahaha”
    Jak widać można i nie żebym bronił prezydenta, ale pastorek w końcu dostał za swoje.

    Odpowiedz
    • Avatar
     8 kwietnia 2021 o 16:11
     Permalink

     Zabawne że obok protestanckiego sekciarza pojawia się akurat ateusz. :D To chyba kolejny dowód na to że ateusze to taka protestancka sekta. XDDD

     Odpowiedz
 • Avatar
  8 kwietnia 2021 o 09:49
  Permalink

  Całe lewactwo sra i opluwa Kościół Katolicki, Prezydenta i wzywa do walki z rządem ustami Lempart, Wielgus i innych szajbusów tęczowo lewicowych i nawet nie zostali oskarżeni a tu proszę jaką mamy szybką reakcję i wymiar sprawiedliwości w Polsce.

  Odpowiedz
 • Avatar
  8 kwietnia 2021 o 09:57
  Permalink

  Przecież Braun też publicznie nazywał Prezydenta Dudę po trzykroć idiotą na wizji w realu 24 podobnie jak JKM czy wielu im podobnym wypowiadało się obrażliwie o rządzie i KK więc czemu jedni są bezkarni a inni tak jak grupa młodzieńców z Kalisza staja przed Sądem za obrazę Prezydenta.

  Odpowiedz
 • Avatar
  8 kwietnia 2021 o 10:33
  Permalink

  Polska to ciekawy kraj: prokuratura stoi na straży dogmatów wiary katolickiej oraz komunizmu w Korei.

  Odpowiedz
  • Avatar
   8 kwietnia 2021 o 15:42
   Permalink

   Hahahaha xD Chyba żyjesz w alternatywnym uniwersum, ziomuś XDDD

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.