Konwencja Konfederacji. Jedyny prawicowy ogólnopolski komitet zaprezentował swoje postulaty (WIDEO)

Po godz. 14 w Warszawie rozpoczęła się konwencja Konfederacji Wolność i Niepodległość. Po hymnie zaprezentowano „piątkę Konfederacji”.

W ramach „piątki Konfederacji” znajduje się program „1000+”, czyli ulga podatkowa dla każdego obywatela. Poprzez obniżenie wielu uciążliwych państwowych haraczy – m.in. na paliwo, o czym zresztą mówił prezes obecnie rządzącej partii Jarosław Kaczyński w czasach, gdy PiS był w opozycji – co najmniej 1 tys. zł pozostanie w kieszeni każdego Polaka.

Punkt drugi to szybkie i sprawiedliwe sądy. W jej ramach ma nastąpić parametryzacja pracy sądów. Docelowo, wyroki w zwykłych sprawach miałyby zapadać w miesiąc. – Za niewydolny system sądownictwa płacą przedsiębiorcy, którzy nie mogą wyegzekwować należności. Płacą obywatele pozbawieni sądowej ochrony przed urzędnikami. Płacimy my wszyscy, podatnicy. Czas z tym skończyć – mówił Michał Wawer, członek zarządu Ruchu Narodowego i kandydat Konfederacji do Sejmu.

Trzeci postulat to bon oświatowy i kulturalny. Możliwość wyboru szkoły przez rodziców sprawi, że będzie można lepiej wybrać szkołę, do której posyła się swoje dziecko. Pozwoli to np. wybrać placówkę, która jasno deklaruje sprzeciw wobec LGBT. Dodatkowo zapowiedziano „realną walkę z propagandą LGBT”, czego obecnie nie robi w ogóle rząd.

W ramach czwartego postulatu – bezpieczeństwa narodowego – stawia się na własną armię, stanowczą i niezależną politykę zagraniczną, bezpieczeństwo energetyczne i odpowiedzialną politykę migracyjną.

– Bezpieczeństwo narodowe to własna waluta i suwerenna polityka monetarna. Bezpieczeństwo narodowe to suwerenność energetyczna. Chcemy rozwijać nowe technologie oraz inwestować w energetykę jądrową – zapowiedział Witold Tumanowicz, wiceprezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości i lider Konfederacji.

Punkt piąty to „zdrowe życie”. W jego ramach znajduje się obrona życia nienarodzonych dzieci, polepszenie jakości powietrza i wody, ochrona lasów oraz zdrowa żywność.

youtube.com, facebook.com, twittter.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.