Kopacz złożyła dymisję

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Podczas pierwszego posiedzenia Sejmu VIII kadencji Ewa Kopacz pożegnała się z funkcją premiera RP. Nie zabrakło prób chwalenia PO oraz złośliwości pod adresem PiS.

– Wiem moi drodzy, że my mieliśmy łatwiej, bo my porównywaliśmy się z waszymi osiągnięciami z lat 2005-2007 – zakpiła Kopacz podczas swojego pożegnalnego przemówienia. – Będziecie mieli opozycję; nie totalną, jaką wy byliście. Nie będziemy mówić, że Polska przestała być Polską, na to nie liczcie. Ale jedno wam mogę obiecać: nie przepuścimy żadnego kłamstwa. Zapamiętaliśmy każdą waszą obietnicę i z każdego słowa was rozliczymy – ostrzegła była premier. Ewa Kopacz nie omieszkała również wymienić rzekomych osiągnięć rządu Platformy oraz postraszyć „niszczeniem demokracji”.

– Myślę, że każdy sam umie ocenić to wystąpienie – odparł prezydent Duda, zapytany o komentarz do słów Kopacz. Inni politycy, nawet ci nie słynący z sympatii do PiS, są mniej dyplomatyczni w swoich wypowiedziach. Ryszard Petru stwierdził, że wystąpienie byłej premier było agresywne i „ewidentnie pisał je Michał Kamiński”. Rękę Kamińskiego dostrzega w przemówieniu Kopacz również Jakub Kulesza z ruchu Kukiza. – Jej wystąpienie za bardzo dotyczyło bieżących rozgrywek politycznych i przytyków do Prawa i Sprawiedliwości, zdecydowanie brakowało w nim pokory – ocenił Kulesza.

MGOT/interia.pl, wyborcza.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.