Korban został porwany – twierdzą zwolennicy polityka

foto: YouTube
foto: YouTube

W sobotę Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zatrzymała byłego kandydata na burmistrza Kijowa oraz szefa partii Ukrop, Giennadija Korbana. Oskarżono go o zorganizowanie grupy przestępczej i defraudacje. Po zwolnieniu z aresztu Korban został wciągnięty do samochodu przez grupę niezidentyfikowanych mężczyzn. Jego zwolennicy twierdzą, iż ludzie ci działali z polecenia prezydenta Poroszenki.

Gdy tylko Korban opuścił budynek sądu, tajemniczy mężczyźni siłą umieścili go w samochodzie, po czym odjechali w nieznanym kierunku. Nieznajomych napastników próbowali powstrzymać obecni przed sądem parlamentarzyści, doszło do przepychanek. Nie wiadomo obecnie, gdzie przebywa Korban i kto stoi za jego zniknięciem. Otoczenie i zwolennicy polityka mówią wprost o przestępstwie, w którym ich zdaniem macza palce Poroszenko

Już wcześniej Ołeh Laszko, lider Partii Radykalnej stwierdził, że zatrzymanie Giennadija Korbana może dać podstawy pod procedurę impeachmentu wobec prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki. Korban był doradcą oligarchy Igora Kołomojskiego. – Musimy się zjednoczyć, by powstrzymać dyktaturę Poroszenki. Prezydent osobiście wydaje polecenia Generalnej Prokuraturze i Służbie Bezpieczeństwa aresztowania niewygodnych oponentów. To przestępstwo i podstawa do przeprowadzenia impeachmentu – napisał Laszko na Facebooku.

Również w strukturach partii sprzyjającej Poroszence słychać głosy sprzeciwu. Deputowany Rady Najwyższej, Taras Batenko z bloku Petra Poroszenki „Solidarność”, uznał aresztowanie Korbana za początek represji politycznych i opuścił frakcję parlamentarną.

Szy/sputniknews.com,kresy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

One thought on “Korban został porwany – twierdzą zwolennicy polityka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.