Korea Północna testuje broń wodorową

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Państwa i media na świecie są zaniepokojone informacją, że Korea Północna dokonała udanego testu bomby wodorowej. Władze Korei Południowej zwołały w trybie pilnym narady kilku organów bezpieczeństwa państwa, jednak nie Seul nie ma jeszcze pewności czy Phenian rzeczywiście testował bombę wodorową, czy też było to tylko trzęsienie ziemi. Sprawę analizują wywiady USA, Chin i Japonii.

Północnokoreański reżim w Phenianie potwierdził dokonanie próby wybuchu bomby wodorowej. W tym czasie stacje sejsmologiczne USA, Japonii, Chin i Korei Południowej odnotowały wstrząs o sile 5,1 st. w skali Richtera. Podobna sytuacja miała miejsce w 2003 roku, kiedy północnokoreański test broni masowego rażenia zinterpretowano jako trzęsienie ziemi.

Najprawdopodobniej Korea Północna po raz czwarty dokonała testu broni nuklearnej. Wobec władze w Seulu zwołały pilną naradę w swoim MSZ oraz Radzie Bezpieczeństwa Narodowego. Seul zauważa, że  Phenian nie poinformował o swoich planach Chin ani USA.

W związku z zaistniałą sytuacją odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Bezpieczeństwa ONZ, o której spotkanie zabiegała Japonia i USA. Nie wiadomo, czy rozmowy będą ujawnione.

Jap/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.