Koronawirus w Polsce? Cztery osoby w szpitalach

W Koszalinie, Gdańsku oraz w Bielsku-Białej osoby z podejrzeniem koronawirusa z Wuhan trafiły do szpitala. Przypadki nie są jeszcze potwierdzone.

Wczoraj na szpitalny SOR w Bielsku-Białej trafiła kobieta, która wróciła z Rzymu.

– W niedzielę miała dolegliwości infekcyjne i gorączkę. W poniedziałek pojawiła się w SOR-ze z objawami paragrypowymi. Nie miała kontaktu z innymi pacjentami. Została natychmiast odizolowana w specjalnie do tego wyznaczonym pomieszczeniu w szpitalu – powiedziała rzecznik Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej Anna Szafrańska.

Również wczoraj do Szpitala Specjalistycznego im. Floriana Ceynowy w Wejherowie zgłosił się 33-letni mężczyzna. Skarżył się na objawy typowe dla grypy. Jednak niedawno wrócił z Singapuru, w związku z tym przetransportowano go do Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych w Gdańsku.

W Koszalinie zaś znajdują się dwie osoby z podejrzeniem zakażenia koronawirusem z Chin. Obie osoby – mężczyzna i kobieta, którzy zgłosili się niezależnie od siebie – trafiły do szpitala wczoraj. Kobieta wróciła niedawno z Izraela. Pobrano od nich próbki do badań i zamknięto w szpitalu do czasu uzyskania wyników.

nczas.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.