KRS i SN aktywnie wspierają TK

foto: Lukas Plewnia, licencja CC BY-SA 2.0 via Wikimedia Commons
foto: Lukas Plewnia, licencja CC BY-SA 2.0 via Wikimedia Commons

Krajowa Rada Sądownictwa i Sąd Najwyższy zdaniem posła Stanisława Piotrowicza wciąż w sposób nadaktywny wspierają Trybunał Konstytucyjny. W ten sposób przewodniczący sejmowej komisji sprawiedliwości odniósł się do stanowiska KRS-u w sprawie ustawy o TK autorstwa Prawa i Sprawiedliwości.

Jak tłumaczy rzecznik KRS sędzia Waldemar Żurek, Rada jednogłośnie podjęła decyzję w tej sprawie. Dodaje też, że do Rady wchodzą także poseł Stanisław Piotrowicz i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, jednak oni nie brali udziału w głosowaniu.

Innego zdania co do decyzji KRS-u jest poseł Piotrowicz. Podkreśla, że uczestniczył w pierwszej części posiedzenia Rady, a Krajowa Rada Sądownictwa nie ma kompetencji opiniowania aktów prawnych dotyczących Trybunału Konstytucyjnego.

– Niestety, zarówno ja, jak i pan minister Ziobro, musieliśmy Krajową Radę Sądownictwa opuścić – tak że nie uczestniczyliśmy w głosowaniach. Widać, że wszystkie te środowiska – zarówno Sąd Najwyższy, jak i Krajowa Rada Sądownictwa – solidaryzują się ze sobą w tej sprawie i w sposób, powiedziałbym, nadaktywny wspierają Trybunał Konstytucyjny – zwraca uwagę poseł Stanisław Piotrowicz.

W opinii części Rady nowy projekt PiS m.in. „nie spełnia podstawowych gwarancji dobrej legislacji”. W Sejmie natomiast odbyło się już pierwsze czytanie nad nowelą dotyczącą TK, w poniedziałek zaś zajmie się nią sejmowa Komisja Ustawodawcza.

Szy/radiomaryja.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.