Krzysztof Bosak jednak nie chce likwidacji TVP?

Krzysztof Bosak napisał, że „zawsze był zwolennikiem istnienia mediów publicznych” i „wierzy”, że można stworzyć „produkcje z misją” za pieniądze podatników w państwie demokratycznym, tzn. rządzonym przez oligarchie partyjne.

– Zawsze byłem zwolennikiem istnienia mediów publicznych. Wierzę w potrzebę uzupełniania komercyjnej oferty medialnej produkcjami misyjnymi, o charakterze bardziej elitarnym i mającym kształtować państwową elitę – napisał na Twitterze Krzysztof Bosak.

Taka deklaracja jest z pewnością szokiem dla zwolenników Konfederacji. To przecież to ugrupowanie, z ramienia którego Bosak jest kandydatem na prezydenta, utworzyło hasło „sprywatyzować TVP”.

– Prezydent @AndrzejDuda powinien zawetować 2 miliardy złotych od podatnika dla TVP aby dać jasny sygnał, że media publiczne mają realizować misję publiczną a nie partyjną, że mają reprezentować wysoki poziom dziennikarski i dostarczać pogłębioną, poważną ofertę informacyjną – dodał kandydat Konfederacji na prezydenta.

Założyciel kontrrewolucja.net Dominik Cwikła przypomina, że nie warto próbować ratować idei państwowej telewizji. Wynika to z demokracji, która staje się coraz bardziej walką oligarchii, niż przestrzegania jakichkolwiek wartości.

– Demokracja ma to do siebie, że z czasem – szybciej lub wolniej – schodzi na coraz niższy poziom, stając się coraz bardziej ustrojem oligarchicznym. Z kolei media mają to do siebie, że się tabloidyzują i stają coraz bardziej toporne. Nie dlatego, że tak chcą, ale dlatego, że to odbiorcy jako ogół stają się i głupsi jak również oczekują wręcz propagandy. Dlatego stworzenie „telewizji z misją” za pieniądze podatników pod kontrolą rządu jest niemalże niemożliwe – napisał Dominik Cwikła.

– Jasne, jakaś szansa jest. Ale nikła. Nie warto – dodał Cwikła kończąc wpis hasłem „sprywatyzować TVP”.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.