Ks. Lemański odprawiał mszę

foto: Ralf Lotys, licencja CC BY 4.0 via Wikimedia Commons
foto: Ralf Lotys, licencja CC BY 4.0 via Wikimedia Commons

W Warszawie odbyły się uroczystości pogrzebowe Władysława Bartoszewskiego. Mszę koncelebrował ks. Lemański, choć został on objęty suspensą.

Zgromadzeni w warszawskiej Archikatedrze św. Jana żałobnicy byli zaskoczeni obecnością księdza Wojciecha Lemańskiego wśród kapłanów odprawiających mszę. Lemański jest bowiem suspendowany przez Kongregację ds. Duchowieństwa.

„Bezpośrednio przed uroczystością władze kościelne zostały poinformowane o tym, że ks. Wojciech Lemański zamierza włączyć się do koncelebry Mszy św. pogrzebowej prof. Władysława Bartoszewskiego. Ze względu na efekt zawieszający rekursu w sprawie suspensy ksiądz Wojciech Lemański nie jest pozbawiony możliwości odprawiania mszy świętej. Należy jednak podkreślić, że od decyzji jego sumienia zależało, czy stosowna rzeczą będzie włączenie się do liturgii pogrzebowej prof. Władysława Bartoszewskiego. Ze względu na charakter uroczystości nie podejmowano dalszych kroków wobec obecności księdza Wojciecha Lemańskiego w trakcie uroczystości pogrzebowych” – głosi oficjalny komunikat kurii warszawskiej i warszawsko-praskiej.

W pogrzebie Władysława Bartoszewskiego wzięli udział m.in. prezydent Komorowski, premier Kopacz, Donald Tusk oraz wielu przedstawicieli krajów europejskich. Dyplomata został pochowany w Alei Zasłużonych na Powązkach w stolicy.

Mgot/gosc.pl, wm.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.