Ks. Oko odpowiada na ataki

foto: YouTube.com
foto: YouTube.com

W związku z przypuszczonym przez „Tygodnik Powszechny” i ks. Charamsę szturmem na swoją osobę, ks. prof. Dariusz Oko zdecydował się skomentować sprawę. Wskazuje na braki merytoryczne w wypowiedziach swojego oponenta, jednocześnie zapewniając o swojej modlitwie i chęci pomocy.

– Widać, że on zionie do mnie straszną nienawiścią, a to, co mi zarzuca, sam przeżywa. Ale jako chrześcijanin przebaczam mu, modlę się za niego, zapraszam na wykłady i seminarium – mówi ks. Oko w rozmowie z dziennikarzem wpolityce.pl. – W tekście, w którym mnie atakuje, widać olbrzymie braki wiedzy, kultury, metodologii. On nawet nie potrafi mnie zacytować poprawnie. Na przykład przypisuje mi wypowiedź, która nie jest moja – dodaje ksiądz profesor. Jednocześnie podkreśla, iż ks. Charamsa zdaje się zatracać główny sens bycia duchownym, a uczucia i przeżycia homoseksualne stawia ponad Boga. – Nawet jeśli miał takie problemy, takie skłonności, to przecież księdzem jest się po to, żeby służyć ludziom w najważniejszej sprawie, czyli w dojściu do Nieba. To dla kapłana jest najważniejszym zadaniem i temu ma wszystko poświęcić – przypomina ks. Oko – Jeśli papież określa gender mianem tsunami i choroby, to on sprzeciwia się również jemu twierdząc, że tak nie można mówić. To dziecięca, infantylna koncepcja teologii, która go zgubiła i doprowadziła do katastrofy osobistej.

Na pytanie o to, czemu aż tak długo ks. Charamsa działał w Watykanie, pomimo jego niedojrzałości oraz błędów w postępowaniu, ks. Oko odpowiada: – Podobnie można zapytać, jak to możliwe, że Pan Jezus tolerował Judasza w gronie apostołów. W nadziei, że się nawróci? Judasz na dwunastu apostołów to jest 8,3 proc. A na 30 tys. księży w Polsce to jest dwa i pół tysiąca, którzy zapewne żyją jak Judasze, którzy dopuszczają się rzeczy strasznych. Dlatego takie rzeczy niestety są możliwe – konkluduje duchowny ze smutkiem. – Ale i tak podkreślam, że Kościół to jest najlepsze i najpiękniejsze, co mamy. To jest największy dar Boga dla nas, za który trzeba być wdzięcznym i który jak najpiękniej należy wykorzystywać, żyć w tym Kościele – dodaje.

MGOT/wpolityce.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.