Kuchciński podał się do dymisji

Marek Kuchciński/fot. YouTube/WilnotekaLT

W wyniku nacisku opinii społecznej marszałek Sejmu Marek Kuchciński podał się do dymisji. Ogłosił to podczas specjalnego wystąpienia o godz. 12.30.

– Informuję, że w dniu jutrzejszym zamierzam złożyć rezygnację z pełnionej funkcji, którą powierzono mi 12 listopada 2015 roku – powiedział Kuchciński. – Chciałbym przy tym wyraźnie powiedzieć, że podczas mojej działalności nie złamałem prawa – dodał.

Przekonywał też – mimo ujawnienia wielu nieprawidłowości w dokumentacji oraz niejasności – że „liczba lotów wywołująca kontrowersje była podyktowana dużą liczbą spotkań z mieszkańcami, często małych miejscowości, jakie odbywałem podczas swojej pracy”. – Przyjąłem bowiem model pracy marszałka, który działa nie tylko w Sejmie i w Warszawie, ale pracuje także w kraju i za granicą – twierdził.

– Ponieważ jednak opinia publiczna negatywnie ocenia moje postępowanie uznałem, że nie będę mógł dłużej pełnić tej funkcji – zaznaczył.

– Skoro opinia publiczna domaga się rygorów to te rygory będą – powiedział Jarosław Kaczyński i oczywiście wspominał PO. Przypomniał, że Donald Tusk odbył 281 lotów do Gdańska.

tvp.info

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.