Kukiz na smyczy PiS? Terlecki się wygadał. „Zastanawiamy się, czy podtrzymywać istnienie Kukiz’15”

Ryszard Terlecki/fot. Jarosław Roland Kruk/CC BY-SA 4.0/Wikimedia Commons

Od dawna już krążą opinie, że Kukiz’15 jest „dogadany” z PiS i sztucznie przez niego promowany. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki zdaje się potwierdzać te przypuszczenia swoją wypowiedzią na antenie Radia Kraków. To właśnie tam wprost powiedział, że w PiS „zastanawiają się, czy podtrzymywać istnienie” ugrupowania założonego przez Pawła Kukiza.

– W wyborach parlamentarnych chodzi nam o bezpieczną większość. Scena opozycyjna nie jest określona. Trudno nam wypatrzeć poważnych polityków, z którymi można planować działania rządu. Nastawiamy się na samodzielne rządzenie – powiedział Terlecki.

– Do mnie przychodzą posłowie od Kukiza i aplikują o przyjęcie ich do klubu PiS. Nie podjęliśmy jeszcze takich decyzji. Zastanawiamy się, czy podtrzymywać istnienie Kukiz’15, czy zgodzić się na to, że jego posłowie przejdą do nas – stwierdził.

Oprócz tego odniósł się do PSL oceniając, że ta partia „stoi w rozkroku”. – Nie wiedzą co robić. Iść z koalicją, co da im pewną ilość mandatów, czy narażać się na nieprzekroczenie progu? Obserwujemy tę dyskusję. Zobaczymy. Pewnie PSL zostanie zmuszony do wejścia do koalicji – powiedział Terlecki.

dorzeczy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.