„Lalek” odnaleziony

Instytut Pamięci Narodowej odnalazł i zidentyfikował głowę sierżanta Józefa Franczaka ps. „Lalek”. Był on ostatnim Żołnierzem Wyklętym, który prowadził zbrojny opór przeciwko komunistycznemu reżimowi. Po śmierci jego głowa została odcięta przez bandytów ze Służby Bezpieczeństwa.

Informację podano podczas dzisiejszej konferencji prasowej w siedzibie IPN. Znalezione miesiąc temu i od tego czasu badane szczątki należą do „Lalki”.

Ustaleń tych dokonano w ramach śledztwa Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Lublinie prowadzonego w sprawie zbrodni komunistycznej dokonanej przez funkcjonariuszy państwa komunistycznego w okresie od 23 października 1963 r. do 2 stycznia 1967 r., polegającej na przekroczeniu uprawnień poprzez niewydanie osobom uprawnionym zwłok Józefa Franczaka oraz przekazaniu do celów naukowych czaszki Józefa Franczaka bez zgody krewnych.

CWIK/naszdziennik.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Pozostaw swój komentarz

kontrrewolucjanet

Nawet nie wiemy, że u nas byłeś :(

Wyłącz proszę swojego adblocka i dodaj nas do zaufanych stron. Nie wyświetlimy Ci żadnego wyskakującego okienka poza tym, które widzisz