List prezydenta do Niezłomnych

Prezydent III RP napisał list otwarty z okazji Narodowego Dnia Pamięci Wyklętych. Przypomniał, jak wielką rolę w dziejach Polski odegrali bohaterowie powstania antykomunistycznego. „Walczyli w obronie honoru wojskowego i ludzkiej godności” – pisze Andrzej Duda.

Po raz szósty obchodzić będziemy w tym roku Narodowy Dzień Pamięci Wyklętych. Inicjatywę ustawodawczą mającą ustanowienie 1 marca jako święta państwowego podjął w 2010 roku śp. Lech Kaczyński, ówczesny prezydent.

„Żołnierze drugiej konspiracji stanęli zbrojnie przeciwko całej potędze sowieckiego imperium. Stanęli w obronie rodaków, poddanych terrorowi przez nową władzę, zainstalowaną w kraju z woli Stalina. Zwalczali funkcjonariuszy i współpracowników aparatu bezpieczeństwa, uwalniali więźniów politycznych, obnażali kłamstwa partyjnej propagandy. Z początku odnosili liczne sukcesy, zwyciężali w wielu potyczkach z przeważającymi siłami nieprzyjaciela, rozbijali areszty i komisariaty, karali donosicieli. (…) Bili się więc nadal, ale już nie o to, by wyzwolić kraj, ocalić choćby swoich najbliższych lub samemu przetrwać. Walczyli w obronie honoru wojskowego i ludzkiej godności. Walczyli już nie o życie w niepodległym państwie, lecz o prawo do śmierci za Polskę. Walczyli mężnie i umierali z jej imieniem na ustach” – czytamy w liście Andrzeja Dudy.

Prezydent podziękował wszystkim osobom i środowiskom, które podtrzymywały i przechowywały pamięć o Żołnierzach Niezłomnych. Zwrócił się także do samych członków różnych organizacji antykomunistycznych. „Prawda o heroizmie i tragedii powstania antykomunistycznego to fundament suwerennej Rzeczypospolitej. Żołnierze Wyklęci-Niezłomni, którzy zapisaliście piękne karty w księdze chwały oręża polskiego! Niechaj Wasza postawa będzie przykładem dla nas, dzisiejszych Polaków, i naszych potomnych. Niech Wasze imiona, nazwiska, pseudonimy będą chlubą Waszych rodzinnych miast i wsi. Niech zdobią sztandary wojskowe, patronują ulicom i szkołom. Bo to z Waszej ofiary odrodziła się niepodległa Polska. Cześć i chwała bohaterom!” – zakończył prezydent III RP Andrzej Duda.

Pełna treść listu znajduje się na oficjalnej stronie prezydenta (TUTAJ).

CWIK/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.