Lista hańby. Oto jak głosowali dzisiaj poszczególni posłowie

Twitter Sejm RP

Sejm miażdżącą przewagą głosów przeforsował nowelizacje ustawy o IPN. Poprawka polega na wykreśleniu z ustawy możliwości ścigania osób, które przypisują narodowi polskiemu współudział w zbrodniach III Rzeszy Niemieckiej. Zaledwie 25 posłów zagłosowało przeciwko nowelizacji.

– Rząd, który miał wstać z kolan dzisiaj pełza przed środowiskami żydowskimi i przed banderowcami. Polscy patrioci otwierają oczy. Kłamiecie ws. imigrantów i kneblujecie debatę publiczną – stwierdził poseł Robert Winnicki. Zapowiedział także blokadę mównicy, by nie dopuścić do upokarzającej nowelizacji. Jednak nie pomogło.

Za nowelizacją głosowały solidarnie posłowie PiS, PO, Nowoczesnej i PSL. Przeciwko głosowali głównie posłowie z ruchu Kukiz’15 oraz kilku niezrzeszonych.

Na 227 posłów głosujących z PiS „za” opowiedziało się 226 posłów. Z PO liczby te wynoszą odpowiednio 118 i 116. 20 posłów Nowoczesnej, którzy byli na głosowaniu, opowiedziało się za nowelizacją. 19 z 20 głosujących posłów z ruchu Kukiz’15 zagłosowało przeciw.

Pełna lista posłów wraz z ich głosami znajduje się na stronie Sejmu.

sejm.gov.pl, kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.