Lubelski ONR przebywał za długo na słońcu? Udostępnił wspomnienie Degrelle’a. Bąkiewicz zapowiada koniec współpracy

Robert Bąkiewicz, prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości zapowiedział podjęcie działań na rzecz zakończenia współpracy z Obozem Narodowo-Radykalnym. Powodem jest udostępnienie przez brygadę lubelską ONR pochwalnego wpisu z okazji urodzin belgijskiego narodowego socjalisty, Leona Degrelle’a.

Leon Degrelle i Robert Bąkiewicz/fot. Robert Bąkiewicz/fot. Twitter ONR Brygada Lubelska/YouTube/Media Narodowe

– Jako Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości wobec ostatnich publikacji ONR szkodzących wizerunkowi polskich patriotów, narodowców i katolików będę postulował o zaprzestanie jakiejkolwiek współpracy z tą organizacją przez Marsz Niepodległości – zapowiedział na Twitterze Robert Bąkiewicz.

Chodzi o już usunięty wpis brygady lubelskiej ONR. W rocznicę urodzin udostępnili wspomnienie w pozytywnym tonie Leona Degrelle’a, belgijskiego nazisty, który do śmierci deklarował poparcie dla ideologii narodowo socjalistycznej oraz kolaboranta Hitlera, który cieszył się zresztą jego wielką sympatią.

usunięty tweet brygady lubelskiej ONR
usunięty tweet brygady lubelskiej ONR

Na profilu ONR na Twitterze pojawiło się potem stanowisko organizacji wobec tego wpisu. Organizacja pochwala „przedwojenną działalność i twórczość” Degrelle’a, szczególnie „dotyczące katolicyzmu oraz krytyki materializmu, marksizmu, kapitalizmu i liberalizmu”, „natomiast jego decyzję o podjęciu walk po stronie Niemiec uważają za niezwykle tragiczną w skutkach”.

– Jako polscy nacjonaliści uważamy III Rzeszę za państwo zbrodnicze, będące przyczyną wielu nieszczęść Narodu Polskiego – napisano.

https://twitter.com/1934ONR/status/1140546953069154304

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.