Lubelskie: Więcej pozytywnych wyników na SARS-CoV-2 niż wykonanych testów

„Dziennik Wschodni” w ubiegłym tygodniu 3 listopada zwrócił uwagę, że choć w ciągu poprzedniej doby wykonano 1674 testy na obecność SARS-CoV-2, to ogłoszono 1768 nowych zakażeń. Oznacza to, że liczba pozytywnych wyników przewyższyła liczbę wykonanych testów.

– Z wczorajszego [2 listopada – red.] komunikatu sanepidu wynika, że liczba przebadanych osób w ciągu doby nadal nie przekroczyła 2 tysięcy i wzrosła zaledwie do 1889. Jednocześnie potwierdzono 1043 nowe zakażenia. Tymczasem rzeczniczka wojewody lubelskiego Agnieszka Strzępka zapewnia, że w rzeczywistości testów jest ponad 3 tysiące dziennie, bo próbki trafiają też poza region – podał dziennikwschodni.pl we wtorek.

– Tej informacji nie ma jednak w oficjalnych komunikatach sanepidu – zaznaczono.

– Raporty publikowane przez Wojewódzką Stację Sanitarno–Epidemiologiczną w Lublinie uwzględniają liczbę badań wykonanych przez laboratoria na terenie województwa lubelskiego. Do wskazywanej w komunikatach liczby trzeba dodać badania wykonane w laboratorium poza województwem lubelskim – około 1400 na dobę – przekonuje rzecznik wojewody.

– Część zleceń realizowana jest przez laboratorium zewnętrzne, dzięki czemu lubelskie laboratoria zostały odciążone, a czas oczekiwania przez pacjenta na uzyskanie wyniku badania się skrócił – twierdzi Strzępka.

dziennikwschodni.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.