„Ługańsk może wrócić do Ukrainy, ale…”

Wikimedia Commons

Szef Ługańskiej Republiki Ludowej zapowiada, że jest możliwy powrót separatystycznego państwa do Ukrainy. Warunkiem jest jednak skrucha. Podkreśla też, że obecnie „nie ma mowy” o powrocie do „neonazistowskiego reżimu”.

– Reżim neonazistowski to nie cała Ukraina, nie cały naród. Zdajemy sobie sprawę z tego, że istnieją tam zdrowe siły, które nie tylko nas popierają, ale również przywitają nas, gdy nadejdzie czas. To prawda. Wcześniej czy później wybaczymy im, ale dopiero gdy okażą skruchę – mówi Igor Płotnicki, szef ŁRL. Podkreślił też, że w obecnych warunkach „nie ma mowy” o żadnym powrocie.

– Nasi mieszkańcy powiedzieli na referendum: Jesteśmy rosyjskim światem. Jeśli Ukraina będzie nastawiona prorosyjsko, mając świadomość, że jesteśmy braćmi, jedną rodziną, to właśnie jest rosyjski świat, wówczas będzie to możliwe – mówi Płotnicki.

Po referendum w sprawie samostanowienia ŁRL, które odbyło się w maju 2014 roku, przedstawiciele republiki proklamowali suwerenność i opowiedzieli się za wejściem w skład Rosji a także połączeniem się z Doniecką RL w Noworosję. Obecnie niepodległość ŁRL uznaje tylko Osetia Południowa, która nie jest uznawana na arenie międzynarodowej za suwerenne państwo.

CWIK/Sputniknews.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Pozostaw swój komentarz

kontrrewolucjanet

Nawet nie wiemy, że u nas byłeś :(

Wyłącz proszę swojego adblocka i dodaj nas do zaufanych stron. Nie wyświetlimy Ci żadnego wyskakującego okienka poza tym, które widzisz