Łukasz Szumowski znowu czaruje! Zapowiada „dziś lub jutro” zniesienie obowiązku zasłaniania twarzy. A kilka dni temu zapowiadał „drugą falę” koronawirusa

– Myślę, że dzisiaj lub jutro zapadnie decyzja. Są trzy województwa, co do których być może trzeba byłoby się zastanowić, czy ten obowiązek utrzymać – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski rano w Polsat News. Tymczasem dopiero co przekonywał, że „śmiercionośny” koronawirus będzie miał wkrótce tzw. drugą falę zakażeń.

– Myślę, że dzisiaj lub jutro będziemy komunikowali ten fakt, podobnie jak wesela, wspólnie z panem premierem – odpowiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski na pytanie, kiedy zniesiony zostanie obowiązek noszenia osłony na twarz na ulicy.

– Mamy tak naprawdę trzy województwa, które mają wskaźnik (przenoszenia zakażeń – przyp. red.) powyżej jednego lub jeden, gdzie być może trzeba się zastanowić, czy nie pozostawić jednak tego obowiązku – dodał.

To kolejna już pozbawiona logiki zapowiedź Szumowskiego. Wcześniej – mimo przekonywania, że „szczyt zachorowań” będzie na jesieni – nagle zapowiedział, że wkrótce zostaną zniesione restrykcje. Teraz zaś w miejsce „szczytu zachorowań” na jesieni, zamiast tego pojawiła się narracja o „drugiej fali epidemii”. Straszył w sobotę w rozmowie z „Interią”, że epidemia „może być wtedy nawet groźniejsza”.

– Dojdą wtedy chorzy na grypę. Może dochodzić do „pomieszania”. Część z chorujących będzie miała grypę, a część COVID. I w ten sposób będzie dochodzić do wzajemnego zarażania się – twierdził minister Szumowski.

polsatnews.pl, interia.pl, kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.