Fuszara patronem genderowej wystawy

Foto: Wikimedia Commons
Foto: Wikimedia Commons

Organizatorzy krakowskiej wystawy otwarcie promują ideologię gender. Nie przeszkadza to pani minister w objęciu wydarzenia honorowym patronatem.

Na oficjalnej stronie krakowskiego Muzeum Sztuki Współczesnej znajduje się opis wystawy, w którym nie brakuje kontrowersyjnych teorii powiązanych z ideologią gender. Kwestionowane jest prawo naturalne, przedstawiane jako efekt manipulacji kulturowych. Dowiadujemy się m.in., że o tym, „Kim w danym świecie jest mężczyzna i kobieta, zależy w dużym stopniu od tego, kto manipuluje tymi wizerunkami”. Organizatorzy podkreślają, że ich celem jest, aby „płeć stała się indywidualną decyzją człowieka, najbliższą jego poczuciu identyfikacji”. Służyć mają temu m.in. wizerunki mężczyzny karmiącego piersią oraz śpiewającego transwestyty.

Nie brakuje wypowiedzi uderzających bezpośrednio w kwestie wiary. „Przez wieki koncepcja gender znajdowała się w rękach religii, które osobom odmiennych płci narzucały „odpowiednie” dla nich role społeczne” – głosi tekst na internetowej stronie muzeum – „Zdecydowana większość religii sprowadziła kobietę do roli płci słabszej, głupszej i podporządkowanej”. Całość obejmuje swoim patronatem minister polskiego rządu, o czym dumnie informuje strona internetowa. Tym samym Fuszara dołączyła m.in. do Feminoteki, Krytyki Politycznej i Zadry, które promują wystawę i patronują jej oficjalnie.

Mgot/pch24, mocak.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.