Martin Schulz grozi „nieposłusznym” krajom UE

foto: Michael Weiss, licencja CC BY-SA 2.5 via Wikimedia Commons
foto: Michael Weiss, licencja CC BY-SA 2.5 via Wikimedia Commons

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz zagroził użyciem siły wobec krajów, które nie zgadzają się na przymusowe przyjęcie muzułmańskich imigrantów, czyli wobec Polski, Czech i Węgier. Całe zajście jest głośno komentowane, nie tylko w polskich mediach.

Odnosząc się do sprawy imigrantów w telewizji ZDF Schulz wypowiedział szokujące słowa. – Gdy zwyciężą ultranacjonaliści to będziemy mieli, nie tylko w tej kwestii, Europę ultranacjonalistów. A my potrzebujemy Europy wspólnotowej, i należy ją przeforsować, jeśli to konieczne nawet siłą – zagroził przewodniczący PE.  W pewnym momencie trzeba walczyć i trzeba powiedzieć: w razie konieczności, także walką przeciwko innym, postawimy na swoim dodał Schulz, oskarżając państwa sprzeciwiające się inwazji imigrantów o „egoizm”. To, co urządzają niektóre państwa UE to Europa egoistów. Jesteśmy gotowi pomóc Węgrom w ochronie zewnętrznych granic UE. Niech jednak pamiętają, że na europejską solidarność nie zasługują ci, którzy prowokują.

Agresywne wypowiedzi Niemca wzbudziły równie mocne reakcje. Na portalu niemieckim pi-news.net głos zabrali komentatorzy, którzy stwierdzili, że Schulz przekroczył kolejną granicę, która coraz mocniej utożsamia go z negatywnymi wydarzeniami w historii Niemiec. Przypomniano m.in. wypowiedź Silvio Berlusconiego, który stwierdził niegdyś, iż przewodniczący PE nadawałby się do roli Kapo w filmie o obozach koncentracyjnych. Jednocześnie sporo niemieckich internautów wyraża swoje poparcie dla polityka na Facebooku, stanowiąc przeciwwagę dla licznych komentatorów z Polski i innych krajów środkowej Europy.

Smson/wpolityce.pl, tvn24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.