Masowe apostazje w Niemczech

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

W zeszłym roku ze wspólnoty ewangelików wystąpiło najwięcej osób od 20 lat. Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Ewangelickiej Agencji Informacyjnej „Idea”, Kościół ewangelicki opuściło w tym okresie więcej osób niż Kościół katolicki.

17 lipca niemiecki episkopat poinformował, że z tamtejszego Kościoła katolickiego odeszło 217 716 osób w ciągu ostatniego roku. Strata wiernych jest większa o 40 tysięcy w stosunku do 2013. Jak dotąd najwięcej osób opuściło Kościół w 1992 roku, gdy wystąpiło z niego 192 766 osób. Przy tej okazji widać, że modernistyczne zapędy niemieckich biskupów przynoszą złe owoce.

Jeszcze gorzej jest wśród ewangelików. Katolicy stanowili w 2014 roku 29,5 proc. społeczeństwa, natomiast ewangelicy 27,9 proc. Oficjalne statystyki protestanci opublikują dopiero w grudniu, jednak już wiadomo, że liczba apostazji będzie ogromna. „Idea” przeprowadziła badanie w dwunastu kościołach krajowych. Średnio wystąpiło z nich o 50 proc. osób więcej, niż w zeszłym roku, czyli nawet 265 tysięcy wiernych. Mimo wszystko to ciągle mniej, niż w rekordowym roku 1992. Wówczas apostazje protestantów miały miejsce aż 361 256 razy.

Ewangelicy tłumaczą, że za wzrost wystąpień z ich wspólnoty winę ponoszą nowe zasady ściągania podatku kościelnego. Odpowiednie kwoty zaczęły bowiem odprowadzać bezpośrednio banki oraz ubezpieczyciele. Protestanci twierdzą, że część ludzi widzi w nowych przepisach dodatkowy podatek, a nie uproszczenie jego formy.

CWIK/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

2 thoughts on “Masowe apostazje w Niemczech

 • Avatar
  1 września 2018 at 13:26
  Permalink

  Kowalski sie kompromituje,ze tam był i nigdy nic nie poruszał,wręcz umywał rączki,gdy go ludzie prosili o interwencję .Podwójny człowiek—Jezus nazywał takich–obłudnikami.

  Reply
 • Avatar
  1 września 2018 at 13:27
  Permalink

  Sorr jakoś wskoczyło nie tu.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Enable Notifications    OK No thanks